Slow tähistab neljandat sünnipäeva!

On pandeemia. Istun Brnos hotellitoas. Kõik söögikohad on kinni ja mask on parim sõber. Ei tundu mõistlik aeg reisimiseks, aga väikest puhkust oli vaja. Kuigi, olgem ausad, väikeettevõtjana sellist asja tegelikult olemas ei ole. Case in point – kirjutan blogipostitust.

Olgu mis on, Slow.ee lehel oli siiski 11. oktoobril neljas sünnipäev. Tänaseks oleme seega suutnud 1470 päeva elus püsida… ja püsime veel.

Disaini värskendus

Sünnipäeva puhul ajasime lausa uue, värvilisema kleidi selga. Seda muidugi koostöös meie armastatud Ruum 414 disanistuudioga. *Siinkohal ei saa jätta muidugi mainimata, et Valter ja Martin said äsja sõbralikult jagamiseks ADC*Estonia disainiauhindade aasta disaineri auhinna.

Slow värskendus sündis aga hoopis stuudios oleva EKA graafilise disaini tudengi Eliisabeti praktikatööna.

Eliisabet: Slow.ee värskendatud väljanägemine on inspireeritud orgaanilisest, teadlikust kontseptsioonist ja väljendub uutes maalähedastes värvitoonides ning nende pinnalises kasutuses. Värskete visuaalidega jõuab informatsioon uute ja vanade sõpradeni lihtsamini ja konkreetsemalt ­— läbi selgete märksõnade. Brändi seni tahaplaanile jäänud firmanägu* jõuab pildil esiplaanile ning loodab muuta ilme sõbralikumaks ja mängulisemaks. Uues kuues Slow võiks leida veel mõttekaaslasi, kes on pakutavatest ausatest kaupadest puudust tundnud.

Ühistellimused

Viimase aasta suurim muutus on Ühistellimuste süsteem, mis võimaldab sul tellida meie brändidelt täpselt need tooted, mida soovid, pääseda aga ühekaupa kaugelt saatmisest ja pärast tagastamise jamast, juhuks kui ikkagi tellitud asi ei sobi. Meie kogume sinu tellimused, saame need koos oma soovidega ühes pakis ja saadame Eestist laiali. Kui sul on vaja miskit tagastada, siis see ei pea pikka teekonda uuesti ette võtma, vaid läheb Slow poes müüki. Ehk siis sinul vähem jebimist ja meil vähem kohvipaksult lugemist, mida poodi müüki võtta 😀

Pood

Poodi on viimase aastaga lisandunud vaid üks bränd – Melawear. Lisaks on teinud No Nasties comeback’i. Põhjus, miks ei ole uusi brände ja tooteid rohkem, on selles, et ise oleme siin üsna rahul hetke valikuga ja/või ei ole leidnud ideaalset uut. Melawear valikuga oleme aga see-eest ise väga rõõmsad ja ka positiivset tagasisidet klientidelt saanud. Mõnele uuele bränidel olema aga nüüd ka juba tegelikult silma peale pannud ja meie viies aasta toob kindlasti ka miskit põnevat valikusse.

Poe lehel on neljanda aasta kõige enam külastatud brändid: WoronSoulbottles ja Bleed. Kategooriatest on populaarseimad naiste aluspesu ja sokidkleidid ja seelikud ning elustiili osakonnas köögi- ja reisinõud. Eks hoiame nendel kategooriatel ka kõige pingsamalt silma peal ja üritame ikka paremaks saada valikut.

Blogi

Blogis on meie neljas aasta olnud aga vaiksema poolne. Eelmisest sünnipäeva postitusest alates on lisandunud (selle postitusega koos) 20 kirjutist. Nendest 10 on Heleni keskkonnakolumnid Müürilehes ja üks tagasivaade kolumnile, milles ka veidi mõtteid sellest, miks blogi on vaiksem.

Viimase aastaga on aga kõige aktiivsemalt loetud üsna vana postitust Avameelselt aluspesustTekstiilitööstuse murekoht: kangaste värvimine ja Palju väikseid samme teadliku elustiili poole.

Need väiksed ja aeglased sammud

Jah, neid teadlikke samme on palju, mida iga päev teha. Ja me jõuame oma maru rahuliku jalutuskäiguga siin blogipostituses ka tagasi algusesse, sinna väikese visuaalimuudatuse juurde. Kui 2020 aasta on meile midagi õpetanud, siis on see ilmselt kiiruse maha võtmine. Kodus püsimise nõue, (vähemalt osadele) rahulikum töö tempo, aeglaselt kerkivad taignad. Ka meie soovime lsaks maalähedasemale visuaalile pöörata veel suuremat tähelepanu teadlikult tempo mahavõtmisele ja seega ka meie ingliskeelset nime enam rõhutada.

Slow ei ole vaid meie nimi vaid oleme osa slow movement’ist. See vastandub kiirmoele, kiirtoidule, FOMOle, orav-rattas-elustiilile, läbipõlemisele. Kui koroonakevadel postiivseid tahke oli, siis seesama sihipärane aeglustamine ja põhivajaduste-väärtuste juurde naasemine või vähemalt nende üle mõtlemine.

Aeglane on rahulikkus, sügav uni ja hingamine, hea ja lihtne toit, vaikus, meediapaast, raamatud, jalutuskäigud, jutuajamised kuulamisega jne.