Teadliku ja vegan elustiili viljelejate sõber aastast 2016.

Slow on teadliku ja jätksuutliku elustiili keskkond, kuhu oleme kogunud mõtteid, nõuandeid ning emotsioone veganluse, keskkonna ja jätksuutliku tarbimise teemadel.

2016. septembrist 2021. detsembrini oli Slow peamsielt veebipood, mille eesmärk oli tuua Sulle stiilseid ja kvaliteetsetest materjalidest rõivaid, mis on toodetud õiglaselt, ei lange seejuures aga ökomoe stereotüübi alla.

Praegu tõmbame suuremast poepidamisest veidi hinge, kuid on mõned brändid, mida tunneme, et peavad olema Eestis esindatud. Seega leiad Slow lehel väikese kureeritud valiku meie lemmiktooteid ja võimaluse osaleda ühistellimustes.

Tarbida teadlikult – austades loodust, toodete valmistajaid ja iseennast.

Märksõnadeks on minimalism, põhjamaine stiilipuhtus, orgaanilised ja uudsed materjalid, zero waste, recycling, upcycling ning veganlus ja teadlikkus.

Meie tooted on valmistatud parimatest materjalidest – orgaaniliselt, ilma pestitsiidide, ohtlike kemikaalide ja lapstööjõuta. Kõikides tootmisetappides osalenud inimesed töötavad õiglase tasu eest, ohututes ja heades töötingimustes.

Tootevalikus on meeste ja naiste riided, kaubamärkide seas leiab nii maailmas kanda kinnitanud suuri õiglase kaubanduse brände kui alles endale nime tegevaid idealiste. Peamine rõhk on igapäevastel baastoodetel, nagu t-särgid, teksapüksid, pesu, sokid. Lisaks leiab aga ka hästi disainitud, stiilseid rõivaid, üleriideid ja aksessuaare. Samuti pakub pood teadliku elustiili tooteid, nt looduskosmeetikat, veepudeleid, korduvkasutatavaid ostukotte ning temaatilisi raamatuid ja ajakirju.

Tooteid valides on kriteeriumiks jätkusuutlik tootmine ja loomsete komponentide mitte kasutamine. Sertifikaatide olemasolu on boonus, mitte nõue. Küll aga peab toodete puhul olema jälgitav nende mõju keskkonnale ja inimestele.

Slow on paljude meie poes leiduvate välismaiste brändide ainuesindaja Eestis ja võtame kõiki tooteid sisse vaid piiratud koguses. Lisaks leidub tootevalikus ka Eestimaist disaini ja erinevaid koostööprojekte kohalike tootjatega.

Slow toimib ka üldise info kogujana ja jagajana. Nii blogi postituste kui isikliku nõustamise kaudu üritame levitada jätkusuutliku eluviisi põhitõdesi ning ergutada erinevates valdkondades sellele enam rõhku asetama.

Peamiselt tahame pakkuda aga head enesetunnet rõivastest, mis lisaks Sinu parima külje väljatoomisele on head ka Sinu kehale ning toodetud looduse ja tööliste heaolu silmas pidades.

Rohkem Slow loost ja mõtetest saad lugeda meie blogist.

 

Mis on teadlik elustiil?

Eesti keele seletav sõnaraamat ütleb:

teadlik ‹-liku, -likku› ‹adj›
1. teadvuse osavõtul toimuv, teadvuslik. Teadlik kontroll oma liigutuste üle. Teadlik või loomusunniline, instinktiivne, ebateadlik liigutus. Teadlik tunnetus. On kogu oma teadliku elu vabadust hinnanud. || tahtlik, ettekavatsetud; eesmärgi-, sihikindel. Teadlik valik, liialdus, pettus. Täiskasvanu suhtumine õppimisse on lapse omast teadlikum.
▷ Liitsõnad: ala|teadlik, eba|teadlik, enese|teadlik, ise|teadlik, sihiteadlik.
2. millestki teadev, informatsiooni omav. Oli oma vigadest, kutsumusest, väärtusest, päritolust teadlik. Aegamööda saadi oma süüst teadlikuks. Kas oled teadlik, et etendus jääb ära? Olime laenust teadlikud. || asjatundlik, haritud. Kirjutis eeldas teadlikumat lugejaskonda. Töö korraldamiseks vajatakse teadlikke inimesi. || klassiteadlik, poliitiliselt haritud. Teadlik võitleja. Teadlikud töölised.
▷ Liitsõnad: moe|teadlik, trendi|teadlik, väheteadlik.

elu|stiil
(isikupärane) elulaad. Askeetlik, külluslik, toretsev, omapärane elustiil. *Säärane hulk abielusid ja lahutusi on [meist] kümme aastat nooremate elustiil. T. Kallas.