Slow kliimaärevate teadmishimuliste mini raamatupood

Mulle ei meeldinud lapsena lugeda. Kuigi ma olin just see praegu väga teemas 80ndatel aset leidvate filmide ja seriaalide laps, kes oli kõike muud kui populaarne ning väheste sõpradega. See Stranger Things tegelane, aga ilma teise dimensiooni koletisteta. Raamatute lugemise asemel vaatasin ma saksakeelseid telekanaleid ja lõin sellega hoopis hea pinnase keeltele. Mitte, et ma seda oleks ka nüüd hirmsasti arendanud ja jube palju keeli oskaks. Küll aga jäi inglise keel üsna edukalt külge ja aitas mul raamatute võlu avastada.

See juhtus kunagi keskkooli viimastel aastatel, kui avastasin, et asi polnud nii väga selles, et mul miskit raamatute vastu oleks, vaid polnud lihtsalt eesti keeles leidnud just neid lugusid, mis mind huvitaks. Lõpuks ma need aga inglise keeles avastasin ja pisiku sisse sain. Nüüdseks on see kasvanud selliseks, et kodust ilma raamatuta naljalt ei lahku ja kui oodatud seeria uus osa välja tuleb, on vaja ka elu 700 lehekülje jagu pausile panna.

Liites raamatuarmastusele Slow pühendumuse keskkonnale ja tahte harida oma lugejaid on üsna loogiline, et (lõpuks) meile ka rohkem raamatuid müüki jõuab.

Kui poodi kord alustasime, siis oli ikka väike seesmine sõda hea tahte ja tegelikult asjade müümise vastase vihaga. On ju maailmas küllalt asju, oli siis tõesti veel ühte poodi vaja? Nüüd tundub aga, et oli ja rõõmu teeb, kui saame aidata paremini tarbida. Ka raamatutega pole teisiti. Miks ‘määrida’ paberit, kui elame e-lugeri ja audioraamatute ajastul? (Sellest varsti pikemalt postituses.) Sest see paraku on sõltuvushaigus. Uue raamatu lõhn, paber sõrmede vahel ja järjehoidja edasi lükkamise rõõm ning veidi ka ärevus, kus paremas käes olev pool hirmus õhukeseks jääb.

Raamatuid ja kirjastusi valides hoiame muidugi keskkonna alati tagapeas ja üritame iga uue raamatupakiga paremaid valikuid teha. Jooksvalt täieneb Slow valik raamatutega keskkonna, kliima soojenemise, vegan toidu, jätksuutlikuma moe, aga ka enda hingeelu eest hoolitsemise jmt teemadel. Raamatuid nii tuntud kirjanikelt kui uustulnukatelt. Teaduse ja suurte mõtete vahele plaanime varsti ka mõned keskkonna teemadest inspiratsiooni saanud romaani sokutada. Loodame pakkuda sulle põnevat lugemist, raamatuid, mida ehk mujalt ei leia, kingitusi, mis mõne sõbra keskkonnasõbralikumale teele aitab lükata.

Et autoreid ja kirjastusi on mitmeid, koondame raamatud poes kõik Slow enda brändi alla. Ehk siis siia. Kui aga miskit ise vahepeal jõuame läbi lugeda, kirjutame ka sellest blogis. The World Without Us on näiteks juba ühes pikas postituses oma hetke saanud.

2022 aasta täiendus: Slow tõmbab hinge, aga raamatute armastus viis uue poeni: Books&Cookies. Heida pilk peale – raamatute vahel on ka mõni Slow bränd uue kodu leidnud.