Slow esimese aasta suured ja kiired sammud

Et ikka kombeks on aasta lõpus veidi tagasi vaadata tegudele ja saavutustele, siis eks ka meie alluta ennast sellele normile. Kuna see aasta on aga mitmes valdkonnas erakordne olnud ja Slow pood on passion project, mis on tihedalt seotud selle juures tegutsevate inimestega, siis ei piisa ka vaid ühest kokkuvõttest. Seepärast alustame sellest, millega Slow see aasta on hakkama saanud ja nimele vaatamata on meie beebisammud olnud suured ja kiired, tulemas on aga ka veel veidi isiklikumad (Slow kontekstis) aasta kokkuvõtted Helenilt ja Killult.

Slow sünd

Slow sai alguse pikka aega peas olnud mõttest, aastaga kogunenud teadmiste ja parajalt segase perioodi kogumist. Nii on aga paljude heade asjadega – nad sünnivad võrdlemisi märkamatult muude tegevuste kõrvalt mõtteid mõlgutades. Teatavasti jäävad nii mõnedki projektid paraku raha puuduse tõttu katki, seepärast ka meie Hooandja poole pöördusime. See oli lisaks ka hea test saamaks teada, kas üldse küllalt paljusid inimesi huvitab Slow plaan. Ja huvitas.

Juuli keskpaigas sai Slow Hooandja tublidelt toetajatelt kokku vajaliku summa tegemaks algust oma seiklustele, mille juurde kuulub palju tööd ja vaeva ning mille tulemus on meie pisikesest töötajate ja abistajate ringist väljapoole kõige nähtavam erinevatel üritusel olles.

Viis kuud, viis laata

Nii sai esimest korda Slow täies hiilguses välja pandud augusti alguses Intsikurmu Muusikafestivalil, kus ka Slow’le eelnenud ettevõtmistega iga aasta osaletud. See oli tore võimalus mõnusas keskkonnas esmakordselt väljas olla ning paljude toetajate ja huvilistega kohtuda. Sama kuu lõpus olime veidi suurenenud kaubavalikuga Aparaaditehase Festivalil juba terveks nädalaks hüpikuga esindatud. Sellele otsa (et mingil juhul puhata ei saaks) olime kohe kaheks nädalaks poega ka Tartu Kaubamajas.

Peale mõnigast pausi olime neljanda üritusena väljas Kellawärgi disainilaadal ja et üksteise järel üritused kombeks, kohe terve nädal peale seda Aparaaditehase Eksperimentaalkaubamajas ‘Kolm Kuuske’. Just see viimane (muidugi tingituna ka jõuluajast) oli seni edukam ja enim külastatud. Isegi kui teised kuud olid rahulikumad kui detsember, sai siiski taas kinnitust usk, et Aparaaditehas on õige kodu Slow poele.

Kirjutised

Poe juurde käib muidugi tootjate, klientide, disainerite ja arendajatega suhtlemine, kauba tellimused, inventuurid, veebipoe sisustamine, lugematutele e-mailidele vastamine jmt. Oleme endale aga seadnud sihiks selle kõrvalt tegeleda nii palju kui jaksame kirjutamisega – oma brändidest, moetööstusest, stiilisoovitustest jmt. Slow pood on vaid üks kanal, mille kaudu oma maailmamuutmise plaani ellu viia, kõige tähtsam osa sellest on aga harimine.

Vaid küllaldased teadmised võimaldavad meil teha paremaid valikuid ja motiveerida teisi!

Nii on see näiteks Slow veebi 11 tegevusnädala jooksul juba 38. postitus. Muidugi on meil abiks olnud mitmed sõbrad ja oleme nt brändide kirjeldustes tegelenud ka palju otsese tõlketööga. Anname endast aga parima, et infot koondada ja Sulle uusi teadmisi tuua. Ja vahest ka lihtsalt meelt lahutada 🙂

Saavutused

Veebruaris ühest mõttest alguse saanud Slow on nüüseks üle 5 kuu aktiivselt tegutsenud, sealjuures olnud väljas viiel üritusel ja saanud valmis veebilehe, kus nüüdseks 1,5 kuud müüdud ning sõrmi veriseks blogitud. Meie naiskond on kahekordistunud ühelt kahele. Alla on kirjutatud poe pinna leping ja poe avamine on juba käega katsutavas kauguses. Teekonnal alustamisel on olnud abiks ja väärivad tänu Ruum 414 disainerid, Codelight arendajad, Trükimuuseumi meeskond ja muidugi Hooandjad.

Edasiste sammude juures kuulub tänu meid erinevatel üritustel külastanud ja rahakotiga Slow (ja mitte ainult meie brändi ja poe püsimajäämise, vaid jätkusuutlikuma maailma loomise) poolt hääletajad, laatadel pissipause võimaldanud sõbrad ja päris mitmed kohvimeistrid erinevates Tartu kohvikutes. Tulevikku liikumisel on oma abistavad käed ulatanud Aparaaditehase arenemise kallal nokitsev meeskond (tänud Erki, Urmas, Kristjan, Karin ja Lemmit!) ja muidugi kõik meid lõputult motiveerivad Facebooki pöidlahoidjad.

Tulevikuplaanid

Lubame nüüd endale võtta aasta viimased päevad veidi rahulikumalt, kui jõuludele eelnenud ajal, mis oli ikka päris tihe. Jaanuaris jätkame täispööretega plaani pidamist, kauba tellimist, uute põnevate tootjate leidmist…

Lisaks kõigele tavapärasele läheme aga jaanuaris ka veel Berliini eetilise moe messile, kus plaanis veel rohkem inspiratsiooni ja teadmisi kaasa võtta ning loodetavasti ka veel uut ja põnevat teadliku moe maailmas avastada. Kindlasti dokumenteerime ka oma Berliini seiklusi igast võimalikust vaatenurgast.

Ülejäänud jaanuari pühendame Aparaaditehase poe avamiseks vajalikule. Mõned päevad tagasi olid juba tekkinud meie ruumile osad seinad juurde, seega väga kaua enam ei pea kannatama, kuni saame oma pesa püsivalt sisustada.

Tagapeas kummitab meil veel päris mitu ideed, millede teostamiseks aga abivägesid vajame ja otsime. Enne kui plaan paigas ja tööülesanded jagatud, ei saa nendest aga veel paraku juttu teha. Nagu te olete aga juba aru saanud, siis tasub nii siin kui meie Facebooki lehel silma peal hoida, küll õigel ajal märku anname, kui miskit põnevat tulemas.