EINHORN – julmuse vabad vegan kondoomid

img_4290

Einhorn on Saksa firma, mille toodanguks on julmuse vabad ja vegan kondoomid, mis vastupidiselt tavapärastele väikestele (jube keeruliselt avatavatele) pakenditele on hoopis hästi disainitud pakikestes. Ise nimetavad nad neid krõpsupakkideks ning üritavad nende stiilsete ja lõbusate disainidega vähendada ka piinlikustunnet kassa juures, mis ikka vahest kipub tekkima.

Küsid, et mis mõttes kondoomid ei ole vegan? Sest selleks, et lateks teha pehmeks ja libedaks kasutatakse piimast saadavat proteiini – kaseiini. Seepärast ei ole ka enamus kondoome veganid.

Vegan kondoomide tootmisega täidab Einhorni olulist turulünka, lisaks on see aga ka viis viia ellu oma suurt maailmaparandamise plaani.

Kliimamuutus, vaesus, haigused, suurenev lõhe rikaste ja vaeste vahel ning ligipääs puhtale joogiveele on vaid mõned probleemid, millega me tänapäeva maailmas silmitsi seisame. Einhorn tahab võtta vastutust ja usub, et ettevõtted ei peaks olema osa probleemist, vaid osa lahendusest.

Einhorn tahab tõestada, et firma võib olla tulus ja samal ajal pakkuda lisaväärtust inimestele ja keskkonnale. Seetõttu kavatsevad nad 50% oma kasumist suunata sotsiaalsete ja jätkusuutlike projektide, näiteks kautšukiistanduste või seksuaalhariduse edendamisele. Veel ei teeni Einhorn kasumit, aga teeb siiski mida suudab jätkusuutlikuma tarbimise jaoks. Nii on Einhorni omanikud näiteks käivitanud ettevõtjate ühise lubaduse sotsiaalsetesse projektidesse annetamise jaoks, millega on liitunud juba 90 ettevõtet.

Et Einhorni jaoks on eriliselt oluline ka nende tarneahela läbipaistvus, siis on nende kodulehel võimalik tutvuda kõikide tootmisetappidega ning esindatud on ka 2016. aasta Fashion Revolution aktsiooni kaudu populaarseks saanud fotod töötajatest, koos ‘I made your Einhorn’ siltidega.

Einhornide Tootmine

Kautšukiistandus

Lateksit ehk kummipuu piimjat mahla saadakse koore sisse lõike tegemisel. Einhorni kondoomide kautšukipuud kasvavad Kedah’is Põhja Malaisias, Kai-Sik istanduses. Nendega koos luuakse ka pilootprojekt jätkusuutliku kautšuki kasvatamiseks.

Lateksi tootmine @ Lee Latex

Töötlemise ettevõte Lee Lateks kogub lateksi erinevatest istandustest kokku ja puhastab selle mustusest ja veest, mille järel see suunatakse edasi töötlemisse. Siinjuures on Einhorni ülesandeks teha kindlaks, et Lee Latex ka õige ja kvaliteetse lateksi edasitöötlejate juurde saadaks.

Kondoomide valmistamine @ Richter Rubber Technology

Klaus ja tema firma Richter Rubber Technology valmistab ja testib kondoome ISO standardite alusel. Sealt saadetakse need edasi Saksamaale. Richter Rummer on valmis edendama jätkusuutlikumat tootmist, kui on kindlaks tehtud kvaliteetne ja nõuetekohane tooraine töötlemine. Hetkel ei ole Einhorni nõudlus aga veel küllaldane selleks arenguks, küll aga töötatakse aktiivselt selle saavutamiseks.

Transporditeed

Einhornid rändavad mitmeid teid mööda lõppsihtkohani. Istandusest Lee Latex’i juurde on vähem kui 40 kilomeetrit. Valmis kondoomid tulevad laevaga Hamburgi ja veoautoga Einhorni peakontorisse. Siit saadetakse nad kliendini GoGreen kliimaneutraalse postiteenusega. Tööd tehakse kliimaneutraalsema saatmise jaoks, näiteks luues pakendeid, mis oleks võimalikult kompaktsed, et ei peaks õhku transportima.

Einhorni peakontor

Seal hoolitsetakse selle eest, et igaüks, kes tellib ükssarved, ka õige paki kätte saab ning tegutsetakse pikaajalises perspektiivis inimest ja keskkonda hoidvate arenduste loomisega. Fairstainability kriteeriume üritatakse igasse aspekti integreerida. Kasutatake rohelist elektrit, pakendatakse keskkonnasõbralikult kuni selleni välja, et ka pakendi nöör on vegan.

#Make magic happen

Ükssarved on lõpuks teiega. *Fuck, *Fuck, *Fuck,  *Magic*, *Magic*, *Magic*, *Sex, *Sex, *Sex. Ja pärast seda? Sel ajal, kui hormoonid ülevoolavad, ei panda väikest ükssarvikut tähele. Sõltuvalt sellest, kus see kõik juhtus ja kui korralikud olete, jõuab see varem või hiljem prügikasti.

Einhorne saad soetada Slow järeltulija poest Books&Cookies.