LIVING NATURALLY – seebipähklitest kodu-, juukse- ja nahahooldustooted

Living Naturally on Ühendkuningriigis pesitsev pereettevõte, mille toodeteks on tundlikule nahale mõeldud taimne pesupesemis-, juukse- ja nahahooldussari. Kõik Living Naturally auhindadega pärjatud tooted on valmistatud Inglismaal täiesti vegan, looduslikest ja orgaanilistest, eetilise päritoluga jätkusuutlikest ja julmusevabadest koostisainetest, milleks on sertifitseeritud orgaanilised ravimtaimed ja kultiveerimata seebipähklid. Tooted ei sisalda SLS-e, parabeeni, mineraalõli, palmiõli, kunstlikke lisandeid ega lõhnaaineid ning neid ei ole testitud loomadel.

Living Naturally sai alguse sellest, et ettevõtte loojate mõlemal lapsel oli ekseem ning ühel neist diagnoositi 2-aastaselt autism. Seetõttu mõistsid tulevased omanikud, et kodus tuleb vähendada potentsiaalseid mürkaineid ning muuta toitumist ja elustiili looduslikumaks. Sugulaste soovitusel kasutasid nad kodus kõige puhastamiseks seebipähkleid. Meeldivatest tulemustest innustununa rajasid nad 2009. Living Naturally ettevõtte teadmisega, et kindlasti on veel palju inimesi, kes tahaksid majapidamise puhastamiseks orgaanilist, biolagunevat, hüpoallergeenset, jätkusuutlikku ja keskkonnasõbralikku alternatiivi.

Living Naturally seebipähklid ehk seebipuu marjad on tegelikult kuivatatud viljakestad, mis sisaldavad looduslikku seepi ehk saponiini, mis veega kokkupuutumisel vabaneb. Sarnaselt sünteetilistele puhastusvahenditele aitavad Living Naturally seebipähklid riietelt mustust eemaldada, ent need on looduslikuks, mittesaastavaks, lagunevaks alternatiiviks tavapärastele pesuvahenditele ja sünteetilistele seepidele.

Kas eelistaksid kahjulikke kemikaale täis pesuvahendile seda, mis on 100%-liselt looduslik ja orgaaniline?

Kas tahaksid saada oma raha eest rohkem väärtust ning kasutada looduslikku seepi, millega saab puhastada nii riideid, kodu, köögivilju kui ka koduloomi?

Living Naturally seebipähkleid kasvatatakse India maapiirkondade metsades. Seal elavad perekonnad korjavad, sorteerivad, hindavad, kuivatavad ja pakivadki seebipähklite kestasid, mis saadetakse laevaga Inglismaale. Kestades olevad seemned aga istutatakse uuesti mulda. Seeläbi on kohalikel võimalik teenida täiendavat sissetulekut ning õppida kauplemist. Tänu töökogemusele saavad nad peret üleval pidada ja uusi oskusi edaspidi kasutada.

Living Naturally on oma toodete loomiseks kombineerinud ravimtaimede ja nahahoolduse asjatundlikke teadmisi koos ajurveeda põhimõtetega ning loodab oma kliente rõõmustada orgaaniliste seebipähklite kasutamisega samamoodi, nagu ettevõte ise naudib toodete valmistamist.

Slow kaubavalikusse jõudsid Living Naturally tooted peamiselt juuksepesu seebi otsingute tulemusel. Meie esmane soov oli pakkuda keskkonnasõbralikku ja mugavalt kasutatavat alternatiivi plastikusse pakendatud šampoonidele. Tahkeid seepe tootvaid ettevõtteid leidus küll mitmeid, kuid just  see tootja sai valitud, kuna valikus osutus olema ka mitmeid teisi tooteid mida oma valikus pakkuda soovisime või varem ei osanud tahtagi.