SLOW x LUSTE – aeglus kohtub umbrohuga

Hernes on üsna hea metafoor viimasele aastale:

Oleme veetnud enamus aja oma ‘kaunas’ – inglise keeles on lausa sõnapaar ‘pandemic pod‘ (ehk otsetõlkes pandeemia kaun) kasutusel. Kontakt välismaailmaga on vähene. Olude sunnil oleme oma kaunakaaslastega vägagi (liigagi?) lähedasteks saanud. Ruumi hakkab paljudel aina häirivamalt väheks jääma. Vaimselt on kaun ahistav. Füüsiliselt on ka sarnasus hernega paljudel ilmselt kasvuteel.

Kuid suvi tuleb. Vaktsiin roomab (väga) aeglaselt mööda hernetokke meieni. Varsti saab värskes õhus olla, kui mitte lähedal olla, siis vähemalt kahe meetri kauguselt üksteist taas näha ja mine sa tea, võibolla kunagi isegi oma kaunadest taas suurde kaussi koos seltsima minna.

Tähistamaks seda lootusrikast aega, panime seljad kokku toreda kodumaiste taimede spetsialisti Lustega, et tuua sinuni ühed sõbralikud hernesärgid.

*Või noh, veits loomingulist seosete loomist läks nüüd siia. Tegelikult järgnes metafoor hernele. Slow’le lihtsalt väga meeldivad kaunviljad 😉

Luste loojad Hanna ja Martin nende poes müüdavates särkides.

LUSTE

Luste, mis on oma nime saanud kõrreliste sugukonda kuuluvast Luste (Bromus) taimeperekonnast, on kodumaine bränd, mille eesmärk on läbi fantaasiarikaste illustratsioonide tuua looduse eripära tänavapilti ja kodudesse. Illustratsioonidel on kesksel kohal Eesti loodus ning nende meelest on umbrohud ühtemoodi ägedad kui teada-tundud lilled. Nende tootevalikust leiab seinakalendri, plakatid, postkaardid ning pusad.

Miks koostöö?

Slow on teatavasti keskkonnasõbralikkuse poolt igas mõttes. Üks viis selleks on tarbida rohkem orgaanilisi tooteid ja kodumaist. Häid orgaanilisi särgitoorikuid Eestis kohapeal ei toodeta, disaini aga küll. Peamiselt just meie kohalikust loodusest inspiratsiooni leidva Lustega koostöö oli seega igati loogiline.

Põlised Slow perekonna liikmed: Maarja, Helen ja Valter

Tulemus

Tulemuseks on lõbusad hernesärgid, mis on 1. toodetud jätksuutlikult orgaanilistest materjalidest, 2. saanud disaini südamega asja suures olevalt Lustelt, 3. trükitud käsitsi vesipõhiste värvidega Põhja-Tallinnas.

Koostöö tulemust näed kahes stiilis meie ja Luste poodides:

  • Luste, jäädes truuks oma pastelsetele toonidele, pakub enda veebis unisex mudelit taevasinises ja rõõmsalt rohelises toonis.
  • Pigem neutraalsema värvipaletiga Slow poest leiad aga musta, halli ja vintage valge särgi. Kolm värvi, kolm mudelit, kõik unisex’id.

Kuna meil Lustega mõlemal loodus südamelähedane, siis otsustasime lisaks luua ka võimaluse oma särgiostuga toetada Eestimaa Looduse Fondi. Nimelt: kui ostad särgi, saad sellele lisada 7€ eest ELF annetuse, mille meie kanname sinu poolt 10€ annetusena neile edasi.

Niisisiis, hernes selga. Motivatsiooniks, et ikka päikese suunas ronida ja hilisemaks mälestuseks ajast, mil kaunas sai elatud 🙂