NAE VEGAN – keskkonnasäästlikud jalatsid

Nae on vegan filosoofiaga ja keskkonnasäästlikku mõttevisiiga Portugali jalatsibränd. Nad töötavad naha alternatiivmaterjalidega, nagu kork, ökoloogiline mikrokiud, ananassi lehtedest tehtud nahk ja ümbertöödeldud plastpudelitest valmistatud materjal – PET.

Bränd soovib pakkuda alternatiive neile, kes otsivad Portugali jalatsidisainis keskkonnasäästlikumaid võimalusi.

Filosoofia

Nae sündis põhimõttega, et toodangus ei tohi olla loomade ärakasutamist, olles samaaegselt aga keskendunud disainile, stiilile ja kvaliteedile, mis on osa Portugali jalatsitoodangust. On palju põhjuseid, miks kanda vegan rõivaid ja jalanõusid ning see on Nae viis anda panus eetilisse tarbimisse.

Strateegia

Nae pakub välja õiglase, loomasõbraliku ja keskkonda austava alternatiivi. Nae ei kasuta loomseid saadusi ega tooda jalatseid kohtades, kus tavaks on inimeste ärakasutamine.

Materjalid

Mikrokiud on valmistatud nailonist, polüestrist ja puuvillast ning on Öko-Tex sertifitseeritud. Töötatakse vaid sertifitseeritud mikrokiududega kuna need on kergemad ja ökoloogilisemad ning sealjuures tekitavad minimaalselt jäätmeid. Mikrokiud on sitke nagu nahk, aga vähem keskkonda kahjustav. Lisaks ka anti-allergiline ja hingav.

Kork on 100% looduslik tooraine, 100% taaskasutatav ja 100% ümbertöödeldav. Seda saadakse korgitammelt, austades puu loomulikku arengut ja puud kahjustamata. Puudelt saadud kork on täies ulatuses ära kasutatav. See on veekindel, kerge ja mugav.

PET jalanõud on valmistatud ümbertöödeldud plastpudelitest ja rehvidest. Ümbertöödeldud materjalidest jalanõude tootmine vähendab oluliselt nende keskkonnamõju.

Ananassi lehtedest valmistatud nahk on uudne materjal nii Nae loomingus kui terves maailmas. Nae teeb koostööd Inglismaa äriühinguga Piñatex, mis saab tooraine Filipiinide kohalikelt põllumeestelt. Ananasse ei kasvatata spetsiifiliselt kingade materjali saamiseks, vaid kasutatakse juba söögiks minevate taimede lehti. Koostööd tehakse vaid nende kohalike talunikega, kes järgivad inim- ja tööõigustest kinnipidamist. Sedasi aidatakse kaasa jäätmete käitlemisele ja panustatakse kogukondadesse protsendiga igast ostetud materjali meetrist. Ananassi lehtedest nahk on veekindel, hingav ja anti-allergiline.

*Veel erinevatest põnevatest materjalidest loe meie sõnaraamatus.