Detsembri emotsioonid ja lillkapsa ootus

Kohal ta jälle on. Aasta ilmselt kõige emotsionaalem kuu. Osadele täis jõulurõõmu, teistele aastalõpu melanhooliat või hoopis õudust massilise tarbimise, suhkru üledoosi, mõttetute kingituste, päkapikumütsides täiskasvanute ja lõputute prügimägede ees.

Miks ma sinna viimasese gruppi kuulun, kuidas seda kõike mind häirivat veidi parandanda ning jõuda teadlikuma ja stressivabama jõuluajani sai kirjutatud juba eelmise aasta postituses. Seisukohad ja soovitused ei ole väga muutunud. Seega siinses kirjutises veidi sellest kuidas mina isiklikult ja Slow see aasta detsembrist parimat teha üritame.

Meeleolu

Minu kodune jõulumeeleolu koosneb kahest jõuluehtest, mis iga aasta mingi hetk välja korjan, üles riputan, korraks heldin, ülejäänud aja ignoreerin ja peale jõule alla võtan. Nendeks on üks päkapikk ja ‘jõulutulede’ kett, mis mulle tegelikult meeldivad, sest on mõlemad ise heegeldatud ajal, mil mul selleks aega oli. Mõte nendest inspireeris mind aga peale päris mitut aastat lõngavarud ja heegelnõela välja otsima. Võibolla leian sellest mälestustelõngahunnikust see aasta veidi meeleolu ja rahu, mis on üldiselt luksuseks muutunud.

Minusugustele jõulu bling-bling vihkajatele võimaldame Slows jube rahulikult ilma ühegi helkiva asjata poodlemas käia.

Vilkuvaid jõulutulesid ei tule, lipsukestega tühje karpe kuuse all hunnikusse ka mitte. Võibolla üks heegeldatud jubin mingi hetk. Vaatab seda asja.

Kingiostud

Et me nüüd aga täiesti vastikult küünilised ei taha ka olla, siis katsetame ameeriklastele tuntud 12 Days of Christmas jõululaulu kingiversiooni ja oleme välja mõelnud 12 tootekombot, mida alates 9. detsembrist iga päev sulle soodushinnaga pakume ning mis ehk kingiideede leidmist ka lihtsustada võiks. Nimetagem seda siis ’12 teadliku jõulukingi päeva’.

Vastava jõulukingi ettepaneku/sooduka avalikustame iga päeva hommikul meie Facebooki lehel ja juba eelneval õhtul Instagramis.

Oma Aparaaditehase eksistentsist tulenevalt osaleme ka Kolme Kuuse jõulukaubamajas, mis avab uksed 12. detsembril ja tähistab sellega ka aasta möödumist meie esmakordsest päris oma pinna tegutsemisest. Seda siis veel keset remonti ja ilma seinteta.

Koridorid saavad olema täidetud põnevate kaupadega ja ka meie poes ootab üllatusi. Täpsema info plaanide kohta leiad jooksvalt FB lehel. Nii palju on aga kindel, et reede saab olema musikaalne päev, mille saadab õhtusse Odd Hugo esinemine.

Laupäeval on meil külas Step Up pood-kohvik oma vegan toodetega – šokolaadist teeni ja kohvist korvideni. Kohapeal valmivad maitsvad taimepiimadega esspressojoogid ja peened teeloomingud.

Jõulupäevad

Mina kui mitte eriliselt suur jõulu austaja, võin tunnistada, et ootan siiski see aasta jõuluaeg ühel põhjusel – kui kõik see kommetrshullus möödas on, järgneb mõni päev aega. Vaba aega, kus ei pea kodust välja astuma. Aega katsetada retsepte, mida siiani ei ole jõudnud ning juua teed ja lugeda raamatut.

Aaastalõpu melanhoolia kategooriast ootab mul selleks ajaks veel lugemiseks Hugh Howey ‘Silo‘ triloogia raamatud Shift ja Dust, mis räägivad maailmast, mille inimesed on muutnud elamiskõlbmatuks ning eksisteerivad maa-alustes punkrites. Ehk siis meenutused, et meil on ikka veel ok, kuniks õhk ei tõmba nahka kontidelt. Veidi positiivsemaks meeleoluks aga raamat The Universe in Your Hand, ehk siis mõtisklused meie väikesest planeedist kaugemale universumisse.

Lootus on ka leida üks õhtu, kus sõbrad külla kutsuda, sest lõpuks on mul ka ahi, kus teha lillkapsa praadi.

Et meil on kogu aeg kiire,  soovitan see aasta võtta kingitus vaid ettekäändeks minna või kutsuda külla toredaid inimesi ja kinkida neile oma aega.