COSSAC – Conscious. Fresh. People.

COSSAC on tehtud inimeste poolt inimeste jaoks. Nende missiooniks on edendada läbipaistvust moemaailmas ja toota kvaliteetseid rõivaid, mis on jätkusuutlikud tootmises ja disainis, ohverdamata seejuures stiili. COSSAC tahab luua tasakaalu eetilise nišimoe liikumise ja raiskava kiirmoe vahel.

Loomine

Brändi looja Agatka Natalia Kozak oli olnud rõivadisainer juba 5 aastat, kui 2014. aastal peale moetööstuse „musta“ poole nägemist otsustas, et tahab leida alternatiivset viisi praegusele kiirmoeärile. Ta otsustas panustada oma teadmised rõivatööstusest moerevolutsiooni loomisesse, mille tulemus oleks samas ka rahakoti- ja keskkonnasõbralik. Olles teadlik massitootmise kahjulikkusest maailmale ja inimestele, hoolitseb Agatka selle „räpase“ poole eest, et klient saaks rahuliku südamega oma rõivaste kandmist nautida.

Stiil

Nende toodang on mõeldud kaasaegsele teadliku moe austajale, kelle jaoks on võrdselt oluline olla „öko” eluviisiga ja näha ka hea välja. See on elustiilibränd, mis usub inimeste võimesse üksteist inspireerida ja mõjutada ning seeläbi algatada positiivseid muutusi meie elus, alustades keskkonnasõbraliku moe tarbimisest.

COSSAC kehastab jätkusuutlikkust ja lihtsust ning loob kapselgarderoobi jaoks mitmekülgseid ja julgeid rõivaid, mida kanda olenemata hooajast ja moest.

Päritolu

COSSACi ökoloogiliste rõivaste kangad on pärit UK-st, Indiast, Tansaaniast, Türgist ja teistelt kangatootjatelt, nimekirja ja kogu tootmisprotsessi pidevalt täiendades. Suurem osa kangastest on õiglaselt kaubeldud, orgaanilised, ümbertöödeldud või väikese ökoloogilise jalajäljega. Tuleviku suund, mille poole nad igapäevaselt püüdlevad, on 100% ökoloogilised materjalid, praegu kasutavad nad orgaanilist puuvilla, Tencel-it ja ümbertöödeldud kangaid.

COSSACi esemed toodetakse UK-s ja Türgis. Bränd usub läbipaistvasse tarneahelasse: kõikide töötajate tingimused alates kangatootmisest kuni vabrikutöölisteni peavad olema head. Kõik varustajad ja tehased, kellega koostööd tehakse omavad sertifikaate, et nõuded oleksid täidetud.

Kuidas COSSAC hoolitseb planeet Maa eest?

COSSAC tegutseb peamiselt veebimüügiga ja usub, et see on kõige positiivsem lähenemine keskkonnasõbraliku moe levitamiseks. Paberit ja pakendeid kasutatakse minimaalselt, saates dokumente e-maili teel ja visiitkaardid-sildid-kastid on tehtud ümbertöödeldud paberist.

Miks peaks COSSACit eelistama?

COSSACi asutaja Agata missioon on suurem kui lihtsalt ilusad ja odavad kiiret rahuldust pakkuvad rõivad: muuta moedialoog sügavamaks, teadlikumaks ja läbipaistvamaks. See on moedisainerite vastutus neid teemasid puudutada, kuna moetööstus on üks suurimaid tööstusharusid maailmas. Agata juhtimisstiil on inspireeriv – ta on oma läbimõeldud ja keskkonnasõbraliku käitumisega eeskujuks ka oma tiimile ja loodetavasti ka palju laiemalt.

Mis on COSSACi saavutused ja tulevikuplaanid?

Kahe aastaga on COSSACil olnud võimalus ennast palju näidata brändi on reklaamitud üritustel nagu Pure London (moenäitus) ja The Ethical Fashion Show Berliinis (eetilise moe show Berliinis), kus on saanud heakskiitu mitmetelt olulistelt moeringkonna liikmetelt. Brändi on esile tõstetud ka olulistes moeajakirjades, mis näitab Agata suurepärast motivatsiooni ja oskust luua jätkusuutlikke ja stiilseid esemeid taskukohase hinnaga. Kui mõelda disainis nii teadliku kui peavoolu tarbijatele, siis on ka laiem edu võimalik.

COSSAC kapselgarderoobi must have rõivad leiad siit.

 

Kokkuvõtte koostas ja tõlkis Kati Pilter.
Pildid Cossac lookbook’ist.