Sünnipäev ja poe hüvastijätt!

Slow.ee tähistas 11.oktoobril oma viiendat sünnipäeva. Täpselt selle eelneval õhtul sai langetatud lõplik otsus pood sulgeda.

Viis aastat on väikeettevõtluses pikk aeg täis väsitavaid tööpäevi, unetuid öid, närviliseks tegevaid otsuseid, enamuses toredaid, kuid vahest ka tigedaid kliente, aju murdvat matemaatikat, tõuse ja mõõnasid. Väikeettevõtja koondab teatavasti endasse kõiki tema äriks vajalikud elukutseid, kuid tihtipeale ei suuda see kõige tegija lõpuks midagi korralikult teha.

Nii on Slow’ga juhtunud, et meie kaks telgitagust inimest teevad kõike ja ei jõua lõpuks midagi. Ja nii ei ole mingi aeg enam lõbus.

Eks Slow ajaloo kohta oleme kirjutanud küll ja kõike seda saad lugeda blogi Slow loo kategoorias. Kuid lühidalt sellest, kuidas viiendaks sünnipäevaks selle otsuseni jõudsime …

Heleni sõbrad võivad kinnitada – Slow ei saanud algust hetke trendide pealt raha teenimise eesmärgist. Helen oli värske vegan, kelle peas pood, algselt veel veidi teise suunaga, ammu kummitanud. See oli hinge sügavustest tulnud projekt, mis sai alustatud toredate Hooandjate abiga. Kui algus käima tõmmatud lisandus Killu, kes asendamatu panuse Slow arengusse andis.

*Siin sulle ilus pilt Bleed 2021 AW kollektsioonist. Noh, seda meile enam sisse ei tule loomulikult, aga ilu võib ikka jagada 😀

Aparaaditehase aeg tõmbas aga motti paraku alla ja Tartu poe sulgemisel oli ka veebipoe lõpp väga lähedal. Kuidagi aga sai päästetud ja edasi liigutud. Seda aga aina enam põhitööde ja kliimaärevuse kõrvalt. Kahe sotsiaalmeedia vaenlase jaoks hakkas ka reklaami osa aina raskemaks muutuma. Kuni juba eelmisel aastal kuulutasime, et oma sotsiaalmeedia aktiivsust vaimse tervise nimel maha tõmbame. Koroona esimese laine ajal kinni olnud poed tõid loomulikult veebipoodidele käivet juurde … mis aga piirangute lõpus üsna sügava languse tegi.

Ehk siis Slow pood sulgeb, sest väsimus, sotsiaalmeedia vaen, koroona ja ehk ka keskkonnasõbraliku kauba suurem kättesaadavus mujalt.

See ei tähenda muidugi, et maailma päästmine jätkuvalt meil hingel ole. Seepärast jääb viie aastaga kogutud ligi 200 blogipostitust avalikuks. Loodetavasti lisandub ka värsket, kui oleme veidi hinge tõmmanud. Jätkuvalt on teretulnud lugejate kirjutatud postitused. Ka sotsiaalmeediasse ikka poetame vahest tarkust ja motivatsiooni, mis silma jääb (seda aga pigem meie Instagrami kontol).

Lisaks oleme su jaoks olemas, kui vajad nõustamist keskkonnasõbralikkuse teemadel. Nii palju kui jaksame vähemasti 🙂

Osa Slow kaubast leiab järeltulija poest Books&Cookies. Mud Jeans teksad kolisid Les Petites Telliskivi Loomelinnaku poodi.

Meil olid põnevad ja emotsiooniderohked viis aastat poe pidamist. Suur-suur aitäh kõikidele klientidele ja kaasa elajatele. Näeme mingil kujul kindlasti taas kunagi 😉

Helen ja Killu, 2017 oli siis aasta