Jõulukingihierarhia

Jõulud. It’s the most wonderful time of the year, mis toob meelde piparkoogid, hõõgveini, puhkusepäevad, lume, libeda jää, mandariinid, lisakilod, “Visa Hinge” ning koledate jõulupusade stiilipeod ja-ja-ja…tundub, et unustasime midagi?

Kingid?

Kingid!

Kui Sa oled juhtumisi üks neist, kes jõudis jõulukinkide valimise pühademaratonile alles nüüd, kui teised juba finišeeruma hakkavad, siis säilita pealegi aeglust ja kainet meelt. Koori mandariin või kaks ning lahka koos meiega veidi seda kingituse tegemise filosoofiat enne viimase-hetke-kingipaanikat.

Et meie eelmisest jõulukingi postitusest on möödas juba tervelt kaks aastat, siis on aeg veidi mõtteid värskendada ja uusi soovitusi jagada.

Seekord keerame jõulukuuse pea peale ning jagame sinuga kingihierarhiat. Neid tagurpidi püramiide on mitmeid, rohkemate ja vähemate jaotustega, meie võtame aluseks MFARAI blogi ilusa visuaali.

1. Anneta

Täiesti prügivaba tegevus, millel on lisaks kingi andjale ja saajale veel üks osapool, keda rõõmustada.

Sõber armastab loomi? Miks mitte annetada tema nimel varjupaigale või loomade / ohustatud liikide kaitsmisele pühendunud organisatsioonidele?

Annetusideid leiad ka meie teadliku jõuluaja postitusest.

2. Kingi elamus

Kiire elutempo kõrvalt kaob tihtipeale aeg elamuste jaoks. Kuna sa käisid viimati teatris, massaažis, lumisel piknikul, seikluspargis, kontserdil või mõnel põneval koolitusel vmt? Üks väike paus igapäevaelust kulub ära nii sulle kui sõbrale.

3. Teise ringi kingitus

Said eelmiseks jõuluks midagi, mis on jube tore, aga kohe üldse mitte sina? Kingi edasi, see on täiesti ok. Lisaks on oelmas selline suurepärane koht nagu Uuskasutuskeskus 😉

4. Tee ise

Isetehtud kingitus on taaskord midagi nii kingi saajale kui sulle endale. Võta paus jõulustressist ja tee miskit, mis sulle meeldib. Olgu see siis kosmeetika kokku segamine, (jõulu)ehete valmistamine, küpsetamine, seebikeetmine, joonistamine, muusika komponeerimine, jõulukaartide valmistamine või mis iganes sinu rõõmu ja anded esile toob.

5. Osta eetilist

Mõned kingid on sellised, millest ei pääse. Võibolla inimestele, kellega koos ei taha elamust jagada? Perekonnale, kes teab täpselt, mis sul kodus edasi kinkimiseks on ja solvub igaveseks, kui selle saab? Totakas loosipakk kolleegile, kellest sa midagi ei tea? Järjest enam eetilisuse suunas minevas maailmas ei saa väga eksida mõne jätkusuutliku kingitusega.

Kui sa ei tea kingituse saaja stiilieelistusi või kodukujundusmaitset, siis on kindel valida kingiks midagi, mille saab ära tarbida, nagu looduskosmeetika, tee/kohv, (tervislikud) maiustused, kondoomid…

Selleks oleme me ju muidugi abiks. Slow pood on täis väiksemaid ja suuremaid eetilisi tooteid, milledega käib teinekord ka esimene punkt – annetus kaasas. Nii näiteks annab Soulbottles iga ostetud pudeli eest 1€ puhta joogivee projektidele, ThokkThokk toetab koolide loomist Indias, Kunert Blue seeria soodete ost toetab ookeanide puhastamist plastikust, VENT For Change toetab laste kooliskäimist, Zotter šokolaadid valmivad õiglase kaubanduse kakaost, mille kasvatamine annab inimlikud töötingimused farmeritele üle terve maailma.

Lisaks

Kingitus paki loomulikult taaskasutatud või -kasutatavasse pakendisse.

Muideks, arvestades sellega, kui digitaalseks on läinud meie suhtlus, siis on juba ühte lauda istumine, ilma nutitelefonita, päris suur saavutus. Puhtalt sinu aeg ja täielik tähelepanu on ka suurepärane kingitus.

***

Rahulikku jõuluaega!