DEDICATED – jätkusuutlikkusele pühendunud tänavastiil

Dedicated sai alguse 2012. aastal, kui sõprade punt otsustas ühendada oma graafilise disaini, fotograafia, muusika ja popkultuuri huvi. Idee ajendiks oli asjaolu, et teistel tänavastiili kaubamärkidel puudus huvi eetilise tootmise ja keskkonna suhtes. Et olukorda muuta loodi koostöös teiste loovisikute ja disaineritega jätkusuutlik tänavastiili kaubamärk. Ettevõtte väiksest T-särkide valikust on nüüdseks välja kasvanud laiem toodete ampluaa, kuhu kuuluvad ka näiteks mütsid, pusad ja dressipüksid.

Dedicatedi eesmärk on olla positiivseks alternatiiviks, alati kasutada kõige jätkusuutlikumaid kangaid ning tööstuse rangemate sertifikaatide põhjal panustada rahuldavate töötingimuste loomisse nii põllupidajatele kui ka töötajatele.

Minimaalse keskkondliku jalajälje garanteerimiseks kasutab Dedicated materjalina 100% ümbertöödeldud GRS’i sertifikaadiga polüestrit ning 100% orgaanilist Fairtrade’i ja GOTS’i sertifikaadiga puuvilla ning pürgib selle poole, et arendada pikaajalisi partnerlussuhteid tehaste ja tarnijatega, kellel on siiras soov moetööstust paremuse suunas muuta.

Ettevõtte toodetesse on panustatud käsitööoskuste, disaini, istuvuse ja kvaliteedi näol ning nende väärtuste kaudu tahab Dedicated ka oma rõivaste kandjates hea tunde tekitada. Dedicated julgustab loomingulisi isikuid ja isetegemise (ingl. k. do-it-yourself) liikumist.

Ettevõte usub, et igaüks loob oma elu ise ning seega tuleb olla initsiatiivikas, proovida uusi asju ja teha rohkem seda, mida armastad.

Dedicated’i järgmine etapp on ümbertöödeldud polüestrist valmistatud ujumispüksid ja välisrõivad. Sedasi lähevad plastikpudelid uuesti kasutusse, mitte prügimägedele ning uue polüestri valmistamiseks kulub vähem materjali. Üldises plaanis soovib ettevõte tulevikus rohkem ümbertöödeldud kangaid kasutada.

2017. aasta kevad-suvises kollektsioonis on kasutatud graafilise disaini unikaalset segu ning toodetes kajastub ettevõtte tegijate tänavakultuuri taustast motiveeritud popkultuuri ja moe mõju tõlgendus. Samas hõlmavad Dedicatedi tänavamoe rõivad loomingulisust ja jätkusuutlikkust, eetilist ja keskkonnasõbralikku tootmist ning koostööd sarnase mõtteviisiga inimestega.

Dedicated loodab, et inimesed tulevad kaasa nende eesmärgiga vähendada rõivaste tootmise mõju keskkonnale, sest nagu ütleb ka nende nimi (eesti k “pühendunud”), on ettevõte pühendunud jätkusuutlikkusele ja loomingulisusele.

Dedicated’i moto: “Good Vibes Only” (eesti k „ainult head tunded“).