Vegan päev Aparaaditehases!

Umbes täpselt kuu aega tagasi, kui päris suve lootus ei olnud veel põhjatuulte ja vihmapilvede alla mattunud, korraldasime Tartu Aparaaditehases meie esimest vegan päeva. Nüüd, kui ilm taas pigem kodus blogipostitusi kirjutama meelitab, on aeg teha väike kokkuvõte mõttest, teostusest ja tulevikuplaanidest.

Kes veel ei tea, siis kogu Slow kaubavalik on vegan. See ei ole ühegi suure sildi peal poes väljas, kuna see on lihtsalt üks kauba omadusi, nagu on ka meie oma stiili eelistus ja keskkonnasõbralikkus. Ükski nendest omadustest ei ole piiranguks meie klientidele, küll on aga veganlus ja oma kogemustest teada sellega kaasnevad murekohad mulle olulised. Seetõttu sai ka võrdlemisi lühikese ajaga korraldatud esimene vegan päev Aparaaditehases. Sama eesmärgiga nagu ka meie pood – pakkuda toredaid asju ja kogemusi kõigile, sealjuures aga lihtsustades veganite elu ja tutvustada veganluse juurde kuuluvat neile, kel huvi selle vastu.

Keset suve ürituste korraldamine on muidugi omaette väljakutse. Pooled potentsiaalsed osalejad puhkavad, ülejäänud pooled on juba teistel üritustel. See käpatäis, kes aga meie üritusele tulekuks aega leidis, tegid päeva igati õnnestunuks. Teine suveürituste mure, et pole küllalt külastajaid, osutus ka alusetuks. Terveks päevaks jagus toredaid huvilisi, kes said kõhud täis hea ja paremaga ning nautida muusikat ja head ilma.

Rääkides ilmast, siis see täpselt tund enne üritust lõppenud ja tund pärast üritust taas alanud vihm oli igati mõistliku ajastusega. Oleks ebausklik, võiks öelda, et ilmataadile veganlus meeldib, aga õnneks ei ole 😉

Kuna paljud huvitunud müüjad ei saanud sel kuupäeval meiega paraku liituda ja ilmselt ka mitmed suvised puhkajad õigel hetkel Tartus ei olnud ning üritus sellele vaatamata edukaks osutus, otsustasime sellest traditsiooni teha. Ja seda mitte vaid iga aastase, vaid iga hooajalise.

Niisiis, kui suvise vegan päeva pidasime juuli lõpus, siis sügisene ootab meid ees 28. oktoobril. See kuupäev sai valitud mitmel põhjusel – esmalt on tegemist rahvusvahelisele vegan päevale ja kodumaisele vegan väljakutsele eelneva nädalavahetusega. Seega ideaalne aeg veganlusest huvitunutel ja väljakutsest osavõtjatel saada teadmisi eduka osalemise jaoks ning täita ka ette juba oma toiduvarud novembri kuuks.

Lisaks on oktoobri viimane nädalavahetus Õiglase Kaubanduse nädal ning õiglane tootmine sobib igati veganlusega kokku. Seepärast pöörame sügisesel vegan päeval võimalikult palju tähelepanu ka õiglaselt toodetud kaupadele.

Suured tänud suvisel vegan päeval osalenud müüjatele ja külastajatele. Tore oli teiega! Kohtume sügisel 🙂