Sünteetiline kangas – on saadud nafta, kivisöe, maagaasi jne töötlemisel. Sünteetilised kiud on polüamiid(nailon), polüester, polüakrüül.
Orgaaniline kangas – tehtud materjalist, mis on kasvatatud orgaanilise põllumajanduse standardite järgi. Need ei sisalda kahjulikke ja mürgiseid kemikaale, on kasvatatud kasutamata kahjulikke pestitsiide ja geneetiliselt muundatud organisme, tehastes on kõrgemal tasemel töötingimused, kus muuhulgas hoitakse silma peal ka tööloomade heaolul. Orgaaniline puuvill, orgaaniline vill, orgaaniline siid, orgaaniline linane.
Orgaanilise puuvilla all mõistetakse üldiselt puuvilla, mida kasvatatakse keemiliste pestitsiidide ja väetisteta, geneetiliselt muundamata taimedest subtroopilistes piirkondades nagu India, Türgi, Hiina, USA. Orgaanilise puuvilla tootmine edendab ja tugevdab bioloogilist mitmekesisust, säästab nii maapinda kui seda kasvatavate farmerite tervist.
Linasest riideid imevad hästi vedelikke ja kuivavad kiirelt ning tunduvad ka kuuma ilmaga naha vastu jahedad. Kangas muutub pesemise ja töötlemisega aina pehmemaks, seejuures oma vastupidavust kaotamata. Linast kangast valmistati juba vähemalt 4000 eKr.
Džuut on ääretult mitmekülgne materjal, mis võib sarnaneda nii siidile, villale kui puuvillale. Džuut on üks kättesaadavamaid kiude, mis jääb kasutusvõimalustelt alla vaid puuvillale. Ta ei vaja kasvamiseks keemilist väetamist ega kastmist. Soodsate tootmistingimuste tõttu on džuudi populaarsus viimase kümnendi jooksul oluliselt suurenenud, eelkõige õiglase kaubanduse toodete seas. Lisaks on 100% džuudist tooted biolagunevad.
Bambuskangas on pehme, hingav, vastupidav, antibakteriaalne ja reguleerib kehatemperatuuri – suvel jahutab, talvel annab sooja. Bambus ei vaja kasvamiseks ühtegi pestitsiidi ega väetist ning toodab 35% rohkem hapnikku kui teised puuliigid. Bambuse töötlemiseks on kaks viisi: mehaaniline ja keemiline. Töömahuka mehaanilise protsessi tulemuseks on pehme, linase sarnane kangas. Võrdlemisi palju erinevaid aineid nõudva keemilise protsessi käigus saadavat materjali nimetatakse ‘bambusest viskoosiks’, mida enam väga looduslikuks paraku nimetada ei saa.
PIÑATEX™ on uudne materjal mida valmistatakse ananassi lehtedest. Ananasse ei kasvatata spetsiifiliselt materjali saamiseks, vaid kasutatakse ainult söögiks kasvatatavate taimede lehti. Tootmine toimub koostöös vaid nende kohalike talunikega, kes järgivad inim- ja tööõigustest kinnipidamist. Sedasi aidatakse kaasa jäätmete käitlemisele ja panustatakse kogukondadesse protsendiga igast ostetud materjalimeetrist. Ananassi lehtedest kangas on välimuselt naha sarnane, hingav ja anti-allergiline.
Modaal – ingl. k modal; keemiline ehk tehiskiud; sarnane viskoosile, kuid parendatud omadustega. Suure tugevusega niiskes olekus, esemetel on hea vormikindlus. Modaalkiud on oma omadustelt sarnane puuvillale ja on olnud kasutusel ka polünooskiu nimetuse all. Modaalkiu omadused ja hooldus on sarnane viskooskiule. Kasutatakse staapelkiuna voodipesu, särkide, pluuside ja vaba aja rõiva valmistamisel.
Lenzing Modal® – Lenzing brändi poolt väljatöötatud modaalkiud, mis on naha vastas pehme ning erakordselt ökoloogiline. Kiud on toodetud kasutades Edelweissi tehnoloogiat. Saadud pöögipuust.
Lyocell (eesti k sama) on tselluloosist toodetav kiud, mida saadakse derivaate moodustamata orgaanilistes lahustites lahustatud tselluloosi ketrusprotsessil
Tencel® on Lenzing AG patenteeritud brändinimi tselluloosist valmistatud kiule, mida üldiselt nimetatakse ka lyocell. Ta on olemuselt bambuse ja viskoosi (rayon) sarnane, aga tootmises oluliselt jätksuutlikum. Tenceli tarneahel on läbipaistev, seda tehakse geneetilise muundamise ja pestitsiidide vabades farmides (mitte ürgmetsades) kasvatatud eukalüptist. Kiu tootmiseks kasutatakse vaid mittemürgiseid kemikaale ja protsess võimaldab aineid kasutada ‘kinnise ringina’, mis tähendab, et tootmisprotsessis kasutatav lahusti on 99,5% ulatuses taaskasutatav. See tootmisprotsess on võitnud „Euroopa keskkonna auhinna” ja omab Oeko Tex 100 sertifikaati. Valmiskangas on pehme, väga vastupidav, niiskust imav, vähekortsuv ja hästi langev.
Refibra™ – Uusim TENCEL® kiud, mis on tehtud massist, mis sisaldab puuvillajääke. Saadud sama tootmisprotsessi läbi nagu lyocell.
Elastaan – ingl. k elastane, spandex; elastne kunstkiud, mida kasutatakse trikookangastes (ujumisriietes, retuusides, aluspesus, sokkides). Sageli kasutatakse väikese koostisosana kostüümikangastes, et parandada kangaste kvaliteeti, juba 1% elastaani muudab toote elastsemaks.
Lycra – (eesti k kasutusel ka lükra) märkimisväärse elastsusega sünteetiline kiud, mis on tugevam ja vastupidavam kui looduslik kumm. See on polüesterpolüuretaani kopolümeer, mille 1958. aastal leiutas keemik Joseph Shivers. Põhja-Ameerikas tuntakse seda nimega spandex, Euroopas kui elastaan ja osa riikides Lycra, mis omakorda tähistab ka kaubamärki. Tänu venivusele ja tugevusele kasutatakse lükrat hulga riietes, eriti kehaligi hoidvates riietes. Lükrast toodete eeliseks on võime taastada esialgne kuju pärast venimist ning tavalistest kangastest kiirem kuivamine.
Polüpropüleen – ingl. k Polypropylen; on maailmas toodangult teine plast polüetüleeni järel, kuid tema osakaal kasvab kõige kiiremini. PP-l on hea hinna ja omaduste suhe ning see on vastupidav õlile ja rasvale. Polüpropüleenist valmistatakse pudeleid, mahuteid, leiva ja saia pakkekilesid, ämbreid, kausse, topse jne. Näiteks enamik margariinikarpe on valmistatud polüpropüleenist. Viimasel ajal kasutatakse kondiitritoodete pakendamisel tsellulooskile asemel polüetüleenist kilet.
Kork – Saadud korgitamme koorest, mis peale eemaldamist sorteeritakse ning jäetakse 6 kuuks kuivama ja stabiliseeruma, seejärel korki keedetakse, millega eemaldatakse tugevam pindmine kiht, et materjal jääks pehme ja elastne. Kork on vastupidav, keskkonnasõbralik, kergelt puhastatav ja vastupidav, veekindel ning mustust, tolmu eemaltõukav.