WILLS VEGAN SHOES – positiivne valik

Postitus sarjast: Kui Slow oli pood ja meil olid müügil toredad brändid 🙂

Wills Vegan Shoes on veganjalatsite kaubamärk, mille looja on William Green.

Ta hakkas tootma Willse, et pakkuda looma- ja inimsõbralikke jalatseid tänavamoe stiilis ja hindadega.
Tema unistus on ühendada tavalised inimesed ja eetiliselt toodetud veganjalatsid. Wills on viimane mood õiglase hinna eest, sealjuures loomi ja inimesi kahjustamata. Kesiganes Sa oled või kuhuiganes oma eluga liigud, Wills on Sinu jaoks olemas, kui tahad teha positiivse valiku.

Kõik tooted on loomse tooraine vabad ning nende tegijatele makstakse Euroopas kehtivate seaduste järgi. Wills on tõepoolest looma- ja inimesesõbralik ettevõte. Willsi kaasaegsed disainid peegeldavad tänavamoodi ja mahuvad nelja aastaaega, mis annab Sulle võimaluse aastaajale vastavalt valida. Wills tähendab kvaliteeti.

Tooted on loodud mikrofiibrist, mis paistab ja tundub katsudes nagu nahk ning hingab ja talub vett nagu nahk. Wills usub, et hästi tehtud asja ostmine säästab raha, annab midagi hingele ja on parem keskkonnale. Wills London jalatsid sulatavad piirid tänavamoe ja eetiliselt elatava elu vahel.

“Usume, et kui kõik proovivad teha positiivseid valikuid, on meil võimalik luua maailmas ka positiivseid muutusi.”

Algusest saati ja alati vegan

Wills on olnud vegan alates 2012. aastast, mil bränd asutaja Will Greeni poolt loodi. Wills on mõeldud kõigile, olgu tegemist siis kellegagi, kes alles tagasihoidlikult veganlusega tutvust teeb või aastaid veganlust harrastanuga. Aidates inimestel teha positiivsemaid valikuid, on bränd saanud osaks vegan elustiilist ja on veganite seas üheks esimeseks eelistuseks. Kõik jalatsite materjalid, alates jalatsipealsetest ja voodrist kingaliimini välja, on loomse tooraine vabad. Bränd on registreeritud Vegan Society kaubamärgi all, millest annab tunnistust ka jalanõudele pressitud reljeefne logo. Lisaks on Wills auhinnatud ka kui PETA Approved firma.

Me kõik vajame kaitset

Kõik eluvormid vajavad kaitset. Bränd seisab selle eest, et loomade kaitsmise nimel ei valmistataks kannatusi inimestele. Willsi tooted valmivad Itaalias ja Portugalis ning on vastavuses Euroopa Liidu tööhõive-, diskrimineerimisvastase-, tervise- ja ohutusseadustega. Töötajatel on õigused, mis puudutavad:

  • töötunde, vaba aega ja põhipuhkust
  • võrdset töötasu
  • emadust ja lapsehoolduspuhkusel viibimist
  • diskrimineerimist
  • kompensatsiooni diskrimineeritutele
  • töötajate kaitstust
  • tervist ja ohutust

 

Valmistatud taimedest

Vegan nahk on tuntud ka kui kunstnahk, ‘pleather’, ‘leatherette’ , PU leather ja sünteetiline nahk. See kuidas need erinevad nahad on valmistatud, kuidas vastu peavad ja milline on nende mõju keskkonnale, võib suuresti varieeruda. Willsi jalanõude ja aksessuaaride materjal on peamiselt valmistatud Põhja-Euroopas orgaaniliselt kasvatatud teraviljast toodetud bio-kütusest, millest saadud nahk on omadustelt raskestikuluv, pehme, hingav ja veekindel. Ülejäänud tooted on valmistatud Hispaanias ja Itaalias toodetud kõrgekvaliteetsest keskkonnasõbralikust Ecolabel sertifikaadiga vegan-nahast ja vegan-seemisnahast, mis on vastavuses ka Oeko-Tex 100 ja REACH eeskirjadega.

Kui loomsest nahast ja seemisnahast jalanõude puhul võivad talvistele teedele puistatud sool ja lumelörts jalatseid kergesti rikkuda, siis Willsidega seda muret ei ole. Jalanõusid on ka lihtne puhastada ja nende hooldamine ei nõua palju aega ja vaeva.

Willside välistallad on valmistatud kummist. Alates 2017. aastast valmivad jalatsite sisetallad Hispaaniast pärit ümbertöödeldud kummist.

Plastikuvabad pakkematerjalid

Jalanõud ei jõua Sinuni plastikkotis ega muul kujul plasti pakendatuna. Kõik pakkematerjalid on keskkonnasõbralikud, jätkusuutlikust toorainest ja ümbertöödeldavad. Alates töötlemata paberist kingakarbist ja pakkepaberist kuni pakenditeibi ja jalatistega kaasatulevate paberite liimaineni välja.

Süsinikuneutraalsus

Kõik brändi tegevused, alates jalanõude valmistamisest, veebipoe pidamise ja kauba tellijateni toimetamiseni läbivad süsinikuneutraalsuse protokolli sõltumatu hindamise, mille tulemusena on brändile hästi teada nende aastane süsinikdioksiidi heitkoguste näitaja. Taastuvenergia projektidesse – nagu nt tuule-, vee-, maasoojus-, päikese ja biomassienergiasse investeerimine aitab neil aga oma tegevustega kaasnevaid süsinikdioksiidi heitkoguseid tasakaalustada. See tähendab, et kõik tooted – alates kingadest, saabastest, kottidest ning jooksu- ja matkajalatsiteni välja on lõppkokkuvõttes süsinikuneutraalsed. Nagu ka veebipoe haldamine ja kaupade väljastamine.

Wills ei ole kiirmoebränd

Wills ei tee hooajalisi allahindlusi ega võta osa Mustast Reedest. Wills ei ole kiirmoebränd. Wills disainib ja toodab jalanõusid kestlikkust ja kvaliteeti silmas pidades. Nii ostad Sina kokkuvõttes vähem ning vähendad ka oma negatiivset mõju keskkonnale.