UITPUIT – iseloomuga puidust ehted

Uitpuit on 2014. aastal asutatud bränd, mille missiooniks on säilitada loodust ja kasutada ära juba eelnevalt töödeldud väärispuitu. Brasiilia roosipuu on üks maailma väärtuslikemast ja ohustatumast puudest ning on kasvualade kadumise ja väärkasutamise tõttu 1992. aastast looduskaitse all CITESi nimekirjas. Brasiilia roosipuu toormaterjaliga on keelatud kaubelda. 

Uitpuidu kõrge kvaliteediga toodeteks on taaskasutatud väärispuidust ehted, mille detailid on väärismetallist. Puitmaterjal on enamjaolt brasiilia roosipuust (Dalbergia nigra) ja kohalikult hangitud taaskasutatud puit. Brasiilia roosipuu on väga kõva ja ilus puit, mille värvus varieerub telliskivipunasest eri tumedusega pruuni ja peaaegu mustani välja. Tumedamad ja mustad toonid esinevad puidus vöötidena.

Ajas nende väärtus tõuseb, kuna neil tekib meeldiv sümbioos kandjaga. Kandes muutuvad nad aina siidisemaks ja katsutavalt mõnusamaks, kuna roosipuu ise on väga väärtusliku õlisisaldusega puit. Ehted teeb ka huvitavaks just konkreetse puidu „mäng“. Vahel ta nagu tunnetab teostaja tujusid ja elab neile kaasa bravuuritsedes ja vastutöötades, vahel aga on ta justkui parim sõber, keda sa kujundad ja kes sulle samal ajal laulab iseendast.

Kuna tegemist on kapriisse materjaliga, siis ta on valiv, kes tema sõbraks saab, paljud ebanaturaalsed materjalid ta lihtsalt hülgab. Kuid inimeste soojus ja puudutus talle meeldib ning kandja tajub, et Uitpuidu ehe on koos temaga, mitte ei ole üks ega teine. Nimetame brasiilia roosipuud just temaks, kuna ta on iseloomuga inimlik puit.

Viimistluseks kasutatakse ainult naturaalseid vahendeid ning detailid on enamuses puhtast hõbedast 925 prooviga.

Slow valikus olevaid ehteid saad soetada meie pop up poodides.