TRANQUILLO – võtab asju rahulikult

Saksamaal pesitseva Tranquillo nimi peegeldab ka ettevõtte tegevuspõhimõtteid, mis tähendab rahulikku ja jätkusuutlikku lähenemist. Ühes praktilise tootevalikuga on Tranquillo viimase 13 aastaga entusiastlikult laienenud. Saksamaal disainitud tooted valmivad India, Nepali ja Hiina tootmispartnerite juures ning klientidele jõuavad omapärased värvilised riided, kodutekstiilid ja sööginõud ning ka veel mangopuust valmistatud kapid. Rõivakollektsiooni kuuluvad nii värskete värvide ja lõikega kui ka kontorisse sobivad naisteriided. Laste kollektsiooni seas on erinevas suuruses 4- kuni 10-aastaste riided.

Perekonnaärina, kus nii töötajad kui ka sõbrad on kujunenud suureks pereks, väärtustab ettevõte oma tootmisprotsessi läbipaistvust ning teadvustab ka oma ühiskondlikku vastutust.

Sotsiaalsetest ja ökoloogilistest standarditest teadlikuna kannavad ka Tranquillo riided uhkusega GOTS sertifikaati.

Tranquillo 28 liikmeline meeskond toimetab disaini osakonnas, tootmise tugisüsteemis, meie 6 poes ja veebipoes, hulgimüügi osas ning teistes tugiosakondades. Ettevõtte isiklikeks standarditeks on „värvikas ja õiglane“, mis tagavad ettevõtte töö läbipaistvuse. Seetõttu peab firma oluliseks ka oma klientide tagasisidet – nii vaimustust kui ka kriitikat, et seeläbi ostjate nõudlust vastavalt täita. Tagasiside on üks moodus, kuidas ka kliendid saavad ettevõtte läbipaistvuse toimimisse panustada. Standardid „värviline ja õiglane“ on Tranquillo enda loodud väärtused, mis juhivad neid tootearenduse, tootmise ja lõpliku müügiprotsessi käigus. Samas on ka jätkusuutlikkus ja keskkonnaalane vastutus Tranquillo tegevuses enesestmõistetavad põhimõtted.

Tranquillo jaoks on olulised standardid

Ettevõtte olulisteks põhimõteteks vastutustundlik ja õiglane koostöö ühes austusega. Mittediskrimineerivad töötingimused tähendavad võrdseid võimalusi ja õiglast kohtlemist kõikide töötajate suhtes, kes tootmisahelas osalevad. Suhtumist ei määra nahavärv, usk, eetiline või sotsiaalne päritolu, poliitilised vaated ega muud asjaolud.

Sotsiaalsete ja õiglaste tootmistingimuste osas kinnitab ettevõte kõikidele rõivatootmises osalevatele töötajatele, et täidetakse Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (ILO) määratud tööjõu standardeid. Samuti ei poolda Tranquillo lapstööjõudu, sest igal lapsel on õigus töövabale lapsepõlvele. Selle standardi täitmiseks on firma teinud aastaid koostööd väikeettevõtetega, kes on samade vaadetega.

Kuna Tranquillo kasutab toormaterjalina loomse päritoluga tekstiilikiudusid, teadvustavad nad ka loomade õiguste ja heaoluga kaasnevat vastutust. Sellest tulenevalt ei luba Tranquillo riiete tootmise eesmärgil loomakatseid ning väljasuremisohus loomadelt või liikidelt saadud materjale ei kasutada. Seevastu panustab ettevõtte võimaluste piirides materjalidesse, mis on valmistatud looduslikest, bioloogilistest, taastuvatest ja ümbertöödeldud ressurssidest.

Kuna Tranquillo tellib oma tooted otse tehastest ja suhtlevad otse ettevõtjatega, ei imbu tarneahelasse vahendajaid ning sedasi on võimalik säilitada pikaajalisi ärisuhteid.

Üheks oluliseks mõõdupuuks Tranquillo tegevuses on ka GOTS-i sertifikaat, mis garanteerib kogu tekstiili tarneketi läbipaistvuse.

Tranquillo usub, et loob moe- ja elustiili tooteid kõikidele vabadele hingedele. Nende soov on tuua klientideni sama rõõm, mida nad kogevad disainimisel ja tootmisel – elamise pisike rõõm.

Slow tootevalikkuse maanduvad suvehõnguga värvikamad bambusest ja maisist reisitassid, mis on muretult korduvkasutatavad ja kannatavad kuuma. Koos silikoonkaanega sobib tops käepäraselt nii kohvi, tee kui ka mahla nautimiseks.