STASHER – alternatiiv ühekordsetele plastikule

Postitus sarjast: Kui Slow oli pood ja meil olid müügil toredad brändid 🙂

Stasheri loomislugu

Stasheri tegevjuht ja asutaja Kat Nouri on mässaja, kesi on alati seadnud kahtluse alla, kas asjad peavad olema nii, nagu nad harjumusest on. Sisserändaja, naise ja kolme lapse emana seisab Kat teiste naiste õiguste ja võimaluste eest ning motiveerib inimesi meie planeedi eest hoolt kandma.

Tervislikud valikud olid tema lapsepõlve osa. Kati isa oli põllumajanduse taustaga sportlane ja ettevõtja, ema toitumisalase doktorikraadiga ja tugevalt spirituaalne. „Mu ema luges alati pakendatud toitude silte ja rõhutas meile, et see, kuidas oma toitu hoiustada ja valmistaada, peaks olema sama oluline kui toiduained ise. Ta ei lasknud meil kunagi oma toitu fooliumisse ega plastikusse mässida ja õpetas lapsepõlvest saati olema terviseteadlikud tarbijad.”

Aastal 2005 alustas Kat silikonist beebi- ja lastetoodete ettevõttega Modern-twist. Viimase kümne aasta jooksul plastivaba liikumise pioneerina otsis ta aga pidevalt paremaid alternatiive ühekordseks kasutamiseks mõeldud kilekottidele ja -nõudele. „Suur pöördepunkt oli siis, kui sain suhelda missioonipõhiste sotsiaalsete ettevõtjatega, kes usuvad, et tootjate ülesandeks on vastutustundlike toodete loomine. See ajendas mind tegutsema mu enda ambitsioonidest kaugemale.” Nii sündis Stasher.

„Ma rajasin ettevõtte, mida soovisin siin maailmas näha, keskendudes positiivsusele, aktivismile, heaolule ja läbipaistvusele.“

Ja see pole pelgalt jutt. Sertifitseeritud B-korporatsioonina ja 1% for the Planet ettevõttena võtab Stasher aktiivselt vastutust oma tegevuse eest. Ettevõte toetab keskkonnahoiu ja naiste mõjuvõimu suurendamisele suunatud mittetulundusühinguid, vabatahtlike tegevusi ja kogukonna aktivismi.

Tänaseks on Stasherist saanud plastivaba liikumise eestvedaja, mida viivad edasi pühendunud fännid ja kirglikud töötajad. „Meie meeskond areneb jõudsalt ja me ei unusta kunagi eesärki: kujundada plastivaba maailm, mille keskmes on tarbijate valikud ”

“Meie eesmärk on teha suuri muudatusi, pakkudes inimestele ühekordselt kasutatavatele plastidele kaunilt kujundatud alternatiive, mis on funktsionaalsemad, säästavad tarbijate raha ja annavad kõigile võimaluse teha positiivseid valikuid tulevastele põlvkondadele mõeldes.”

Stasher kotid

Stasher kotid on valmistatud puhtast plaatinasilikoonist, mis on tehtud loodusvaradest – peamiselt liivast. See on 100% plasti- ja BPA-vaba ning ilma täiteaineteta.

 • 100% puhas plaatinasilikoon
 • Mittetoksiline
 • Pinch-loc™ tihend
 • Võib pesta nõudepesumasinas ja kasutada mikrolaineahjus
 • Lõputult korduvkasutatav
 • Võid selle peale kirjutada!

Stasher talub kuumust, külma ja kõike muud, mida kööginõudelt vaja on.

Stasheri kasutusvõimalused

Stasher kotte saab kasutada küpsetamiseks, mikrolaineahjus, vaakumküpsetamisel, keetmiseks ja külmutamiseks.

Tänu patenteeritud õhukindlale tihendile säilivad toidus kõik toitained, lõhnad ja toidumahlad. Pärast koti täitmist suru õrnalt, et eemaldada õhk, seejärel murra kott kokku ja sulge tihend, et muuta kott õhukindlaks.

Kott võib pesta seebi ja veega või nõudepesumasinas. Ettevaatust! Ära pööra kotti pahupidi, sest see võib kahjustada tihendi servi. Ole ettevaatlik teravate esemetega, sest need võivad kotist läbi torgata.

Mikrolaineahjus kasutades jäta kott lahti. Stasheriga saab sulatada või küpsetada toidu minutitega. Stasher sobib suurepäraselt toidu ülejääkide ülessoojendamiseks. Jätke tihend lahti, asetage kott küpsetuspaberile või ahjukindlale pannile ja pange otse ahju (max 230C).

Stasheri kotte võib kasutada sügavkülmutamiseks ja nad sobivad ideaalselt toidu säilitamiseks. Stasher võimaldab valmistada toite ette ja kerge vaevaga säilitada kõike, mis on üle jäänud.

Kui koti eluiga on läbi

Stasher mängib edasi! USAs korjatakse kokku kasutatud Stasheri kotid, mis elavad edasi pehme ja turvalise mänguväljaku kattena. Selle eelised:

 • Reostuse vältimine, vähendades uue tooraine vajadust ja sellega kaasnevat energiakasutust
 • Kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamine, et aidata keskkonda tulevastele põlvedele säilitada
 • Raha sääst
 • Jäätmete koguse vähendamine, mis muidu tuleks muul viisil ringlusse võtta või prügilatesse ja põletusahjudesse saata
 • Toodete täieliku kasutamise võimaldamine