Slow ja MUD Jeans: Teksanädal

Hetkest, kui avastasime sõnapaari circular economy ehk siis ringmajanduse mudeli, oleme olnud vaimustuses. Peamine rõõmu allikas selles valdkonnas on aga bränd MUD Jeans, mis liisib klientidele teksapüksid, võtab need tagasi, teeb korda ja müüb vintage versioonina järgmisele õnnelikule või veel parem – töötleb ümber.

Maailmas, kus ainuüksi USAs toodetakse aastas 15 miljonit tonni rõivaprügi ning kus vaid 0,1% heategevuste poolt kokku korjatud rõivastest läheb ümbertöötlemisse ja tooraine varud muutuvad aina napimaks, on ringmajanduse põhimõte järjest vajalikum.

MUD Jeans sai sellest juba ammu aru ja alustas oma liisimise programmiga aastal 2013. Senise tehnoloogia piires valmistasid nad vanadet teksadest kudumeid, hiljuti on aga jõutud tehnoloogiani, mis võimaldas neil sel aastal turule paisata 40% ümbertöödedud kangast valmistatud teksapüksid. Peale seda kui need said oma käega katsutud, leidsime, et on viimane aeg anda oma aktiivne osa ringmajandusse. Seepärast ühendasime MUD Jeans’iga jõud ja kogume Tartus kokku vanu teksaseid, et need saaks uuteks MUD teksadeks.

Seega: 13. kuni 20. mai ootame Sind koos oma vanade teksadega Slow poodi Tartu Aparaaditehases.

*Siinjuures rõhutame aga, et kui püksid on veel küllalt värsked, et leiaks endale ühes tükis uued omanikud, siis soovitame alustuseks ikka taaskasutada, enne kui ümbertöötlemiseks tuua.

Slow’s on oluliseks eesmärgiks jagada teadmisi ja oskusi, mis aitavad kaasa jätkusuutliku eluviisi suunas liikumisel ning seepärast kutsume lisaks vanade teksade meile toomisele ka vaatama, millised näevad välja 20% või 40% ümbertöödeldud kiust valmistatud teksapüksid ning koos nendele teksadele, mida kuidagi ei raatsi ära anda, töötoas uut elu andma.

Lemmikteksaseid parandame jaapani tehnikat kasutades, õmbleme peale pilte ja erinevates tonaalsustes teksakangaid. Või teeme hoopis mõne augu juurde, lõikame jupi küljest vmt.

Töötuppa ootame Sind reedel, 19. mail kell 15-19 ja laupäeval 20. mail kell 12-16.

SLOW pood on avatud Tartu Aparaaditehases (Kastani 42):
E-R 11-19 ja L 11-16

*MUD Jeans’i kohta loe lisaks meie blogist ja nende kodulehelt. Inspiratsiooni ja täpsemat töötoa infot postitame FB evendi all.