PURE WASTE – 100% ümbertöödeldud kangast rõivad

Postitus sarjast: Kui Slow oli pood ja meil olid müügil toredad brändid 🙂

Pure Waste on 100% ümbertöödeldud kangast basic rõivaid valmistav bränd, mis teab, et kõik mida me teeme, mõjutab midagi kusagil. Seepärast käivad jätkusuutlikkus ja kvaliteet alati koos. Samamoodi peaks ka mood ja ökoloogiline mõtlemine olema lahutamatu paar.

Ettevõtte juured pärinevad Põhjamaade ümbertöötlemise traditsioonist ning kodumaa Soome puhtast keskkonnast. Pure Waste alustas tööstuslike jääkmaterjalidega eksperimenteerist esimese brändi Costoga – ettevõte, mis spetsialiseerus jätkusuutlikele kangast valmistatud aksessuaaridele. Pure Waste on pühendunud tegema ainult ökoloogilisi ja eetilisi valikuid ning seda ilma kompromissita. Kui nad ei suutnud leida kangast, mis oleks 100% ümbertöödeldud, otsustasid nad selle ise välja töötada.

“Puhtad jäätmed” on lubadus kasutada ainult materjale, mis muidu raisku läheksid ning muuta mõttelaadi jäätmete käsitlemisel. Ettevõtte visioon on moetööstuse muutmine ja jätkusuutlikuma tuleviku suunas liikumine. Soov on muuta tekstiilide tootmine ülemaailmselt jätkusuutlikumaks.

PureWaste logo skarabeus esindab taaskasutuse väärtusi. Vana-Egiptuses esindasid need looduslikud ringlussevõtjad taassündi ja uuenemist.

 

Pure Waste’i inimesed

Pure Waste jaoks on olulised nii see, kuidas äri tehakse kui ka see, kuidas inimestega käitutakse. Ettevõte püüab olla läbipaistev kõigis oma tegemistes. Eesmärk on tagada õiglased, turvalised ja seaduslikud töötingimused kõigile töötajatele.

Tootmistehas asub Lõuna-India Tiruppur piirkonnas. Hoone on projekteeritud ja ehitatud tööstuslikuks kasutamiseks ning tagatud on ohutu töökeskkond. Järgitakse nii kohalikke seadusi kui rahvusvahelisi eeskirju nagu ÜRO inimõiguste ülddeklaratsioon. Püütakse tagada mitte ainult standardite täitmine vaid ka parendamine.

Töötajatel on töölepingud, palgafondid ja neid makstakse iga kuu. Tööaeg on väiksem kui kohalik keskmine – 10 tundi päevas. Ületunnitöö on tasustatud ja mittekohustuslik. Palgad on piirkonna keskmisest kõrgemad ja vajadusel pakutakse transporditeenust ning majutust.

Alaealisi töötajaid pole tehases lubatud. Pool töötajatest on pärit lähedalasuvast külast ja tehasejuhiks on ka küla vanem. Tagamaks kõikide standardite täitmist, on üks ettevõtte aktsionäridest India kohalik. Tema vastutab igapäevaste toimingute eest kohapeal. Soome osanikud külastavad tehast regulaarselt. Kohalike töötajate pühendumus aitab ettevõttel toimida vastavalt nende väärtustele kõigil tasanditel. Tähtis on, et töötajaid koheldaks õiglaselt ja nende heaolu oleks tagatud.

Tehas

Arengumaal tootmine võib piirkonnas tekkida palju soovimatuid tagajärgi, kuid Pure Waste eesmärk on vähendada kahjulikke mõjusid ja selle asemel tuua külaelanikele positiivset kasu. Lisaks veesäästlike tekstiilide tootmisele jälgitakse ka kõiki teisi vastutustundliku ettevõtte kohustusi.

Olemasolevaid ressursse kasutatakse võimalikult tõhusalt kahjulike keskkonnamõjude minimeerimiseks. 95% tehases kasutatavast elektrist pärineb tuuleenergiast. Bioloogilisi jäätmeid taaskasutatakse väetisena ja töötajatele toidugaasi tootmiseks. Tehast ümbritsev aed on valmistatud 56 000 ümbertöödeldud plastpudelist. Tehas asub kuivas piirkonnas, seega on vee kasutamine reguleeritud. Tehase tarbeks on ehitatud kaev ja veetoru, mis toob kasu ka piirkonna elanikele.