Guppyfriend
Mikrokiude püüdev pesukott

33 EUR

  • 50 x 74 cm

Toode on otsas

Tootekood: - Kategooriad: ,

Kirjeldus

Guppyfriend pesukott on esimene pragmaatiline lahendus mikrokiudude filtreerimiseks, mis muidu satuks pesuvee kaudu vette, kus nad kahjustavad keskkonda ja loomi.

Täpsemalt loe meie blogist.

Materjal: töötlemata polyamid 6.6

Suurus: 50 x 74 cm

Tootja: disainitud Saksamaal, valmistatud Hiinas

Kasutamine: Täida 1-3 (sünteetilise) riideesemega (M suuruses koti mahutavuse piirid).
Sulge kott ja pese nagu tavaliselt.
Pärast pesemist ava kott ja võta märjad riided kotist välja.
Puhasta kott pesutsükli käigus sinna kogunenud riidekiududest (enamasti kogunevad õmbluste juurde) ja käitle need vastavalt.

Guppyfriend

Sünteetiliste rõivaste pesemisel (mehaaniline kulutus, temperatuur, vee karedus, pesutüskli pikkus jpm) eraldub lisaks mustusele pesuvette ka pisikesi riidekiude. Riidekiude eraldub ka looduslike materjalide pesemisel, selle olulise vahega, et viimased on biolagunevad. Sünteetilised kiud paraku ei lagune ning seovad endaga lisaks heitvees leiduvaid keemilisi saasteaineid, nagu pestitsiide ja leegiaeglusteid. Olles väga väikesed (50 µm kuni 15mm), jäävad need veepuhastusjaamades lõpuni filtreerimata. Looduskeskkonnas satuvad mikroplastikud sageli veeorganismide seedetrakti, tekitades seedeelundite põletikke ja ummistusi, probleeme viljastumisel ja plastikkiudude tekitatud näljasurma – loetelu, mis toiduahelat mööda võib jõuda ka inimeseni. Kuidas mikrokiud veest kinni püüda?