MONKEE GENES – No blood. No sweat. No tears.

Monkee Genesi näol on tegemist ettevõttega, mis loodi 2006. aastal Inglismaal vastukaaluks kiirelt vahelduvale tänavamoele, mida pakkusid suured kauplusteketid.

Kiirmoe telgitagusest elust teadlikuks saanud, otsustati tõsta ka avalikku teadvust.

Monkee Genesi omanik-peadisainer Philip Wildbore’i sõnade kohaselt on tema loomingulised eesmärgid seotud kvaliteedi pakkumise, mugavuse ja vastupidavusega – sooviga luua riideid, millel on iseloomu ning milles kandja tunneks end seksikalt, kuid samaaegselt ka hästi.

MG stiili moodustavad klassikaline teksa, suur värviampluaa (pop-kunst!) ja uuenduslikud vormid (ehk siis igale kehatüübile midagi). Kui lisada juurde kerge retro touch ja tõmmata kõik kokku märksõnaga mugavus, saabki ettekujutuse Monkee Genesi toodetest.

Mis toodetest me üldse räägime?

Pükstest – teksadest ja chinodest. Orgaanilised teksad Indoneesiast, eetiliselt toodetud teksad Türgist ja rohujuuretasandil toodetud püksid Inglismaalt.

Põhjuseid, miks Monkee Genes on esindatud Slow kaubavalikus on palju. Kogu tootmisprotsess järgib ökoloogilisi ja fair trade põhimõtteid. Kasutusel on vaid ökotalude toodang, mis välistab loomade mürgitamise ja maa kurnamise pestitsiidide või kasvuhormoonidega. Selle asemel kasutatakse maa söötijätmise meetodit ning raha, mis muidu kuluks kemikaalidele, makstakse töötajatele õiglaseks palgaks.

Monkee Genesi huviorbiidis on veel ökoloogilised probleemid, nagu mesilaste hävimine (#savethebees) ja mulla koostise muutumine seal elutsevate väikeorganismide mürgitamise tulemusel. Ettevõtet on tunnustatud PETA Approval ja Soil Association sertifikaatidega.

Kokkuvõttes on tegu ettevõttega, mille tooteid ostes hellitad end nii eetiliselt, esteetiliselt kui füüsiliselt. Eetiliselt toetad inimesi, kes hoolivad ja kes tunnevad, et nendest hoolitakse. Esteetiliselt oled seksikas. Ning füüsiliselt on sul lihtsalt mugav ja hea. Pealegi on pükste logo piisavalt silmapaistev, et saaksid süütutele küsijatele kohe oma maailmavaadet tutvustama hakata!

No slave labor. No child labor. NO BLOOD. NO SWEAT. NO TEARS.

 

Monkee Genes vere-, higi- ja pisaravabu pükse saad osta siit.

Kokkuvõtte koostas ja tõlkis Liina Laumets.
Pildid Monkee Genes lookbook’ist.