KUNERT BLUE – kalavõrksukad

Kõrgkvaliteetsete moetoodete 100% jäätmetest loomine on piisavalt hull ja väljakutsuv idee, et see teoks teha. Vähemalt üle saja aastase kogemusega Saksa sukkpükstebrändi Kunerti jaoks, kelle keskkonnateadlik, vastutustundlik ja innovaatiline Kunert Blue sukkpükste kollektsioon on justnimelt valmistatud jäätmetest.

Täpsemalt ECONYL® materjalikiust ehk 100% taaskasutusse võetud nailonjäätmetest nagu kangad, vaipkatted ja ookeanide kalastusvõrgud. Esmapilgul hullu idee tulemuseks on vägagi praktilised, vastupidavad ja kõrge kvaliteediga sukkpüksid.

KUNERT on pika traditsiooniga jätkusuutlikkust väärtustav Saksa ettevõte, kes alustas toote olelusringi hindamise raportite avalikustamisega juba 1991. aastal.

Firma peakontor asub Saksamaal, Immenstadtis, sukapükse toodetakse Marokos, Tetóuanis. Sukkpüksid on pakendatud keskkonnateadlikult paberisse. Seda enam, et Munichi linna lähedal, Tenersees asuv Gmundi paberivabrik on samamoodi jätkusuutlikkust väärtustav ettevõte, kes lähtub oma tootmises taaskasutusest ning väärtustab vee kokkuhoidu. Nii hoitakse tänu kaasaegsete paberitootmise tehnoloogiatele veekuludelt kokku juba väga märkimisväärse 70% ulatuses. Schöleri trükikojas saavad paberpakendid loodussõbralike trükivärvidega omakorda väärilised ning CO2 neutraalsed kujundused.

Et Kunertile (ja muidugi Slow’le) on meie mered olulised, siis annetatakse iga müüdud paari pealt 50 senti maailmamerede kaitseks.

Saksa keelt mõistvatele inimestele ka väike tutvustusvideo:

 

Kunerti sukapükse saad soetada meie poest Tartu Aparaaditehases ja veebipoest.