Kuidas kanda: MUD Jeans slim fit teksad

Need asendamatud sõbrad riidekapis (või siis mitte) tulevad erinevas värvis, lõikes ja kuluvusastmes, kuid teksad tunduvad mõni päev tõesti kui kõige parem leiutis maailmas.

Aaaah teksad. Nagu (riisi)piim mu hommikupudrus. Nagu ülisuur sall ja sügis käsikäes. Igatahes, you get the point. Kui on midagi, mis mu garderoobist ei lahku, on need teksad. Hetkel on neid vist kapis kolm paari? Mitte just kõige praktilisem mu imeväikeses garderoobis, kuid kui need piisavalt väikseks voltida, siis need ju ei võta ruumis?

Igatahes, tulime Heleniga üks ilus sügishommik kokku ja mina valisin ja sättisin, tema ronis ja klõpsis need üles. Võtan nüüd eesmärgiks veel selliseid komplektikoostamisi teha, sest hei, teinekord hea inspiratsiooniallikas päevadel kui “oimaigaaaad mul pole mitte midagi selga panna”.

Kogu sobitamise ja komplektide otsimise tegi eriti vahvaks see, et sain vabalt Slow poe valikus surfata. Mmmmm, kõik need mõnusad, pehmed, imehead riided. Noh teate küll tunnet, et nad on nii seest kui väljast head ja kõik, kes neid tegid, on ka rõõmsad.

Retseptide “põhikompenendiks” võtsin Mud Jeans slim fit teksad, mille värvi ise nimetaksingi teksasiniseks – hea kõigega kombineerida.

Alustame praktiliselt. Wöö t-särk, mida hea selga visata ja minna näiteks pühapäeva loodusesse veetma või kohvikutepäevale täditama-tantetama. Praeguse ilmaga soovitaks muidugi papud jalga ja üleriided peale panna.

Lisavarustus: Trükimuuseumi kõrgtrükis märkmik ja pastakas ideedeks ja visandamiseks. Ühekordne kaamera, et jäädvustada hirv, keda ehk tihnikus kohtad? Kogu see kraam vahvasse riidest kotti, millel muideks kirjas: ‘objet trouvé – juhuslikult leitud looduslik või minema heidetud objekt, millel on teatav ilu’.

Aga kui säärase külmaga üldse õue ei kipu, tasub parem koju jääda ja kõige sossuma pusa sisse ronida. See ThokkThoki ülipehme, lukuga hoodie on kõige õigem varustus praeguses sügisest talve ilmade puhul. Eriti soovitatav kanda samal ajal teed juues ja mõnd lemmikraamatut nautides. Ja šokolaad, unustada ei tohi šokolaadi, kuidagi tuleb need õnnehormoonid kehas normaalsel tasemel hoida. Mõne jaoks teksad pole ehk kõige kodusem riietus, aga ma ütlen, kui sa oled leidnud need õiged, siis võib nendes puuvillastes pükstes kasvõi magada.

Kui maailm täiesti üle viskab, saad nagu väike jaaniuss sellesse kapuutsi ennast peita, proovisin järgi, töötab.

Pidu pidu jee! Mina isiklikult olen enne kõiki tähistamisi, naljaga või siis naljata, küsimuse ees “Mida ma selga panen?!” (tavaliselt hästi pikalt sõnalõppusid venitades). Kui möödunud on reaalselt kolmveerand tundi ja kaaslane hakkab juba vaikselt vihjeid tegema, et ega see nüüd nii teadus ka ei saa olla riideid selga panna, siis teksad on the way to go. Sinna juurde vastavalt meeleolule mõni top, näiteks langev pitsiline hipihõlst või see, eriti šikk Cossaci must pluus. Puuvilla ja Tencel’i segust ja väga piduliku mulje jättev tagant lukuga top sobib nii firmaüritusele kui kokteilitamisele sõbrannaga. Väike must vintage ridikül veel juurde, Uitpuit ehted kõrva ja minek.