KOKOS – 100% puhas looduskosmeetika

Kokos on läbinisti Eesti bränd, mis keskendub looduskosmeetika valmistamisele kasutades puhast toorainet. Põhimõtteks on, et tooted oleksid 100% looduslikud, nahasõbralikud, ilma säilitusaineteta ja sünteetiliste ainete vabad. Kokos väärtustab loodushoidu ja keskkonnasäästlikkust ning seepärast on mitmed tooted pakendatud pappi.

Ettevõte sai käigu sisse 2013.aastal inspireerituna ühe šampooni otsingust. Tiia, Kokose asutaja, püüdis turult leida võimalikult puhast looduslikku toodet, mis sobiks tundlikule ja kuivale peanahale ning mis ei ummistaks sünteetiliste ainetega poore.Tulutu otsingu tagajärjel nuputas ta lõpuks ise välja taimepõhise pulbrilise šampooni, mis tema nõudmistele vastas. Vett otsustas ta mitte lisada, sest siis oleks tulnud lisada ka säilitusaineid. Vahepeal sai hobi korras katsetatud ka kreemide-salvidega, kuid pinnale jäid lõpuks šampoonid, deodorandid ja huulepalsamid. Deodorantidel on esindatud eraldi vegan-sari.

Kokos väärindab Eesti toorainet ja pürib selles suunas, et tarneahel oleks tarbijale võimalikult läbipaistev. Koostisaineid pole loomade peal testitud ja on nii inimesele kui keskkonnale ohutud.

Mis on täna Kokos filosoofia aluseks?

Kokos järgib algselt välja arendatud põhimõtet – ühtegi tootesse ei lisa vett, sest ainult niiviisi on võimalik valmistada kõige puhtamat ja säilitusainetevaba toodet. Muuhulgas eelistatakse toorainet, mille puhul tootmisviis ja tootja on teada ning eelkõige püütakse kasutusse võtta just Eestis toodetud tooraine. Ühtlasi väärtustatakse loodushoidu ja lähtutakse oma tooteid tehes keskkonna säästvast printsiibist. Kokos tahab endast maha jätta võimalikult väikse ökoloogilise jalajälje.

Oluline on:

  • Puhas looduslik materjal – toodetes kasutame kvaliteetset, võimalikult vähetöödeldud looduslikku toorainet. 90% meie looduslikust toorainest on töötlemata.
  • Kodumaisus – esmalt püüame leida vajaminevad toorained ja pakendid Eestist. Otsime huviga ja katsetame  Eesti väiketootjate toodangut, mis sobiks meile tooraineks. Igasse oma tootesse oleme lisanud eestimaist toorainet.
  • Keskkond, loodushoid – oleme järk-järgult kasutusele võtnud bio-lagunevad papp-pakendid ning suurendame nende hulka. Taaskasutame transportpakendeid.
  • Cruelty Free printsiip – koostisaineid pole loomade peal testitud, sest leiame, et teised elusolendid ei peaks maksma inimeste ilu eest.

Kõik tooted valmivad käsitööna Eestis, Tallinna lähedal Kosel, Harjumaal. Täna ollakse kahekesi: Tiia ja Katri. Tiia tegeleb põhiliselt tootearendusega ja Katri seisab turundamise eest. Koos valmistatakse tooteid, mis lööksid ökotooteid hindava kliendi silma särama.

♦ Kokose tooted ei sisalda vett, sest vett lisades tuleks lisada ka säilitusaineid. Ilma veeta on võimalik teha kõige puhtamaid looduslikke tooteid.

♦ tooted on 100% looduslikud ja kui neist midagi kogemata alla neelata, ei tekita see teile kahju

♦ Kokose deodorante regulaarselt kasutades väheneb teil higistamine

♦ meie deodorante on hea kõigepealt 2-3 sekundit vastu nahka hoida, sest siis libiseb see soojenemise käigus paremini

♦ looduslikke deodorante tuleks peale määrida vaid õhuke kiht ja lasta siis kaenlaalusel natuke “hingata”, muidu võib paks deodorandimääre valgeid riideid rikkuda

♦ looduskosmeetika üks väärtusi seisneb selles, et suunab nahka ennast ise aitama ning ta toetab naha loomulikke kaitsefunktsioone ja uuenemist

 

Slow valikus on kõik Kokos’e vegan tooted ning valik laieneb koos vegan sarja laienemisega.