GORILLA – teadlikkus teoorias ja praktikas

Postitus sarjast: Kui Slow oli pood ja meil olid müügil toredad brändid 🙂

Aadressil gorilla.ee alustas 2017. aasta kevadel tegevust elustiiliblogi, mis on kantud soovist tõsta eesti lugeja teadlikkust keskkonna- ning terviseteemadel. Ajaveeb võtab sõna teemadel, mis vaatamata oma olulisusele ja aktuaalsusele eestikeelses meedias piisavalt palju ja tõsiseltvõetavat kajastamist ei leia: plastikreostusest lihaasendajateni. Isikliku valikuvabaduse eelduseks – puudutagu see igapäevast ostukorvi või laiaulatuslikke elustiilivalikuid – on teadlikkus ja informeeritus. Juurdepääsu selleks vajalikule informatsioonile Gorilla blogi püüabki tagada.

Et aga teooria ka praktiasse viia, sai ajaveebiga paralleelselt asutatud ka kirjastus ja loodud esimene Gorilla särgikollektsioon. Ja muidugi – raamatute ja särkide majutamiseks – ka oma e-pood.

Raamatud

Gorilla Press tõlgib eesti keelde, kirjastab ja vahendab raamatuid, mis aitavad liikuda tervema ja rõõmsama elustiili poole, millega pole kunagi liiga vara ega ka liiga hilja alustada. Praegu on kirjastuse fookus peaasjalikult toitumisel ja laste tervisel: kirjastuse esikraamat “Kuulikindlad lapsed – tagage oma lapsele haigusteta elu” annabki näiteks praktilisi juhtnööre, kuidas lapseeas juurutada sellised söömisharjumused, millest on võimalik kasu lõigata terve edasise elu. Parim kingitus, mida saad endale või oma lastele teha, on tervis kogu eluks!

Särgikollektsioon

Gorilla särgisarjas kohtuvad hoogsad vegansõbralikud sõnumid, orgaaniline puuvill, bambus ja tencel lyocell. Bambus on üks kõige kiiremini taastuvaid looduslikke ressursse ning bambusest toodetud tekstiilil on loomulikult antibakteriaalsed omadused. Tencel on aga väikseima ökoloogilise jalajäljega rõivamaterjal: eukalüptipuudest toodetud lyocelli tootmisprotsess toimub suletud ringis ning materjal on 99% ulatuses taaskasutatav. Mõlemad kiud sobivad oma looduslikkuse ja nahasõbralikkuse tõttu imehästi ka tundliku nahaga või allergiatega kimpus kandjatele.

Kõlab liiga hästi, et tõsi olla? Särkidel on ökosertifikaadid, mis kinnitavad, et need on hoolivad nii kandja, keskkonna, loomade kui ka tootmisprotsessi asjaosaliste suhtes. See pole lihtsalt win-win, vaid win-win-win-win!

Gorilla ökosärgid:
Lasevad su nahal hingata ja kehal liikuda
Ei sisalda mürgist sünteetikat
On ohutud sinu ja planeedi tervisele
Kestavad kaua ja vananevad väärikalt