GLIMPSE Humanitarian Fashion – Armastus müüb!

Postius sarjast: Kui Slow oli pood ja meil olid müügil toredad brändid 🙂

Glimpse on Saksamaa noor, vormilt mittetulunduslik ettevõte, mis ühendab sotsiaalse töökohustuse ja majandusliku tegevuse. Ettevõtte toodang valmib Indias, Mumbais, selle töötajad on endised sundprostituudid, kes läbi õiglase töö ja selle eest saadava tasu loovad endale uut tulevikku.

Glimpse ütleb: “Armastust ei saa osta, küll aga kanda.”

See on oluline moto, mille eest nad seisavad, võtavad vastutuse ning teevad selgitustööd.

Oma tegevusega pöörab ettevõte tähelepanu üha suuremaid mõõtmeid omavale probleemile – inimkaubandusele.
Sundprostitutsiooni sattunud noored naised ja tüdrukud on tingituna vaesusest ja lootusest paremale elule müüdud maha kas oma perekonna poolt või uskunud kaubitsejate ilusaid valesid.

Inimõigusorganisatsioonide poolt vabastatud naised saavad meditsiinilist ja psühholoogilist abi ühes võimalusega omandada põhiharidust. Selline lahendus ei ole alati aga lõplik. Sageli langevad turvakodust lahkujad tagasi endisesse olukorda ning oskuseta iseseisvalt hakkama saada ja ametit omamata puudub ka väljavaade paremale elule.

Glimpse’i missioon ongi tagada neile naistele töö ja luua seeläbi ka uus tulevik.

 

Igasse Glimpse rõivasesemesse on põimunud õmbeljate lootusrikkad lood. Nahasõbralikud riided on kvaliteetsed ja võiksid panna tarbijat mõtlema, küsima, järgi uurima ning andma pilguheite (glimpse) selle valmistajate eludesse. Igal riideesemel on õmbleja individuaalne, India lillesümboliga tempel. Tootmisahela kõik sammud on läbipaistvad ja valmistamisel on rõhk kõrgel standardil. Õiglased töötingimused on GLIMPSE’i kontseptsiooni iseenesestmõistetav ja põhiline osa. Kangaste ja töömaterjalide valikul tehakse koostööd sertifitseeritud ja ökoloogiliselt korrektsete firmadega (GOTS).

Glimpse soov on inimesed hästi riidesse panna, et teised ei peaks end riidest lahti võtma.

Esimene ja suurim motivatsioon on aga võimalus anda oma töötajatele tulevik. Nende praegune toodang on õiglane ja humaanne, samuti ka vegan – ei sisalda loomseid koostisosi. Ettevõte ise vastavat sertifikaati ei oma, sest raskuspunkt lasub eelkõige ikkagi humaansel tööl. Riiete kõrge hind kujuneb bioloogiliste materjalide kasutamisest. See ei hoia küll meie rahakotti, see-eest aga nahka. Teine hinda kujundav faktor on töö eest tasutav palk. Kolmandik sellest kulub töötajate harimisele ja hingehoiule. Selleks, et naised üsna peatselt iseseisvalt toime tuleksid, saavad nad õiglast täistöötasu. See omakorda annab aga rõivatoodangule veel ühe väga erilise lisaväärtuse.

Vaata ka mida on Glimpse õmblustöökoja juhatajal Ramonal öelda oma töö kohta:

 

Tänaseks on Glimpse samade põhimõtete, aga uue nimega – [eyd]

Kokkuvõtte koostas ja tõlkis Katrin Puusepp.
Pildid Glimpse kodulehelt ja lookbook’idest.