GERDA RETTER DESIGN – omanäolised Pinatex kotid

Gerda Retter Design on Eesti aksessuaaribränd, mille tunnusmärkideks on vastupidavad materjalid, läbimõeldud disain, põhjamaised värvid ning arhitektuursed vormid, mis annavad brändi toodetele oma näo. Kõik Gerda Retter Design tooted valmistatakse käsitsi Tartu Aparaaditehases asuvas stuudios.

Gerda lõi oma brändi juba õpingute ajal Tartu Kõrgemas Kunstikoolis 2016. aastal, nahadisaini erialal. Ta on käinud praktikal nii Ungari kui ka Itaalia aksessuaari ettevõtetes ning töötanud kohalikus mööbliettevõttes õmblejana. Hiljuti on ta lisaks nahale võtnud kasutusele ka keskkonnasõbralikumad ja vegan materjalid, nagu Pinatex.

“Minu kui disaineri jaoks on oluline innovatiivsus, olla kursis ning katsetada uute materjalidega. Sealjuures luua tooteid, mis oleksid kestvad ning keskkonnasõbralikud. Pinatex on tugev, vastupidav ning elastne materjal, mis sobib väga hästi akessessuaaride valmistamiseks. Hetkel on saadaval kaks musta Pinatexi koti mudelit, kuid plaanis on luua ka väikeaksessuaare ning katsetada Pinatexi teiste toonidega.”

Gerda on olnud nomineeritud Hongkongi Design-a-bag ja korduvalt Eesti disainiauhinna BRUNO konkursidel.

Vaata Pinatexist kotte siit.

Piñatex® on innovatiivne naturaalne materjal, mis on tehtud ananassilehtede kiust.

Lehed on põllumajanduse jääkprodukt ja nende kasutamine loob täiendava sissetuleku põllumajanduskogukondadele.

Tootmisprotsess

Ananassi lehed võetakse ananassisaagist nii, et tooraineks ei ole vaja täiendavaid keskkonnaressursse.

Pinatexi tootmisel kasutatakse ära võimalikult palju toorainet. Kui lehed on kiududest eemaldatud, võib ülejäänud biomassi kasutada toitainerikaste looduslike väetiste või biokütusena, nii et midagi ei lähe raisku.

Seejärel läbivad kiud tööstusliku protsessi, et saada mittekootud võrk, mis moodustab Piñatexi algse vormi. Viimistluse käigus luuakse pehme ja paindlik, kuid väga vastupidav tekstiil.

Piñatex substraat on valmistatud looduslikest kiududest ja polüpiimhappe kiududest (PLA), mis on 100% biolagunev. Praegu pinnakatteks kasutatavad vaigud on nafta baasil ja seetõttu ei ole need biolagunevad.

Piñatexi värvimiseks kasutatakse GOTS sertifitseeritud pigmente.

Hooldus

Pinatex on kuumakindel, kuid nagu iga loodusliku kiu puhul ei saa jätta seda materjali pikemaks ajaks üle 120 ° C kuumuse kätte.

Piñatexi veekindluse säilitamiseks soovitame regulaarselt kasutada veekindlat pihustit ja vaha.

  1. Puhastage toodet sooja seebiveega niisutatud lapiga.
  2. Laske esemel loomulikult kuivada enne mis tahes protseduuri tegemist. Kuivamiseks mitte kasutada täiendavat soojusallikat, sest see võib toodet kahjustada.
  3. Soovitame oma toodete värskendamiseks kasutada naturaalset värvitut vaha. Kandke väike kogus vaha pehmele lapile ja hõõruge ringjaste liigutustega kuni vaha täielikult imendub. Ärge kasutage liiga palju vaha, kuna see ei pruugi täielikult imenduda.
  4. Jätke oma toode kuivama enne 24 tundi kasutama asumist.