GEORGANICS – mürgivabad suuhooldustooted, mida võib süüa

Georganics lugu

Peale aastaid tervisliku eluviisi järgimist hakkasid Georganics loojad Charles ja Alessandro uurima tavakasutuses olevates hambapastades koostisosasid ning avastasid, et tänapäeva toodetele puudusid naturaalsed ning tervislikud alternatiivid. Seega otsustasid nad need ise luua.

Aastal 2015 loodi Georganics, loodusliku ja plastikuvaba suuhooldustoodete firma.

Georganics algas eesmärgiga luua terviklik suuhooldusvahendite sari, mis on vegan, plastikuvaba ja looduslikult jätkusuutlik. Loojad usuvad, et tugevatoimeliste kemikaalide kasutamine on ebavajalik tervete hammaste ja igemete säilitamisel. Selle asemel kasutatakse looduslikke koostisaineid, mis on kõigile turvalised ja kooskõlas ettevõtte loojate väärtuste ja põhimõtetega. Koostisained on toiduainete kvaliteediga, orgaanilised ning sobivad kasutamiseks ka veganitele.

Aastal 2016 kolis ettevõte meeskonna, kliendibaasi ning tootevaliku Londonist maale Lääne Sussexi, kus jätkati oma tööd ja tootmist.

Põhiväärtused

Naturaalsus. “Usume, et loodus pakub meile kõike, mida eluks vajame.” Seetõttu pühendatakse palju aega leidmaks koostiaineid, mis tulevad puhtast ja naturaalsest allikast. Sünteetiliste kemikaalide või säilitusainete asemel kasutatakse loodulikke koostisaineid, mis täis tõelisi maitseid ja tekstuure.

Jätkusuutlikkus. Ettevõte on pühendunud oma mõju minimeerimisele. Toodete koostisosad ja plastikuvabad pakendid on kohalikelt partneritelt ja tarnijatelt, vältimaks tarbetuid vedusid ja vähendamaks heitkoguseid.

Eetika. Tooted on valmistatud käsitsi hoolikalt ja ettevaatlikult. Sellega kaasneb suur vastutus, mistõttu on  meie töötajatele loodud turvaline keskkond ja tööalane kindlustunne. Tootmine järgib PETA Vegan ja Vägivallavaba standardeid, mis välistavad igasuguse seotuse loomadel tehtavate katsetega. Firma põhiväärtused tulenevad eesmärgist hoida ja kaitsta loodust ning hoida mõju planeedile võimalikult väikesena.

Georganics tooted on vabad …

Sünteetilistest koostisosadest. Sihilikult on toodetest eemaldatud sünteetilised kemikaalid nagu fluoriid, glütseriin, SLS ja triklosaan. Selle asemel kasutatakse mineraalirikkaid koostisaineid nagu kaltsium, kaalium, magneesium ja looduslik ränidioksiid.

Säilitusainetest. Taimsete koostisainete, nagu kookosõli kasutamine vee asemel, võimaldab hoida retsepte nii looduslikuna kui võimalik. Need eeterlikud õlid ei nõua tarbetuid säilitusaineid.

Plastikpakendist. Plastmassil on meie planeedile palju negatiivseid mõjusid ning seda ei saa rohkem kui kaks korda ümber töödelda. Seetõttu on Georganics kogu plastiku oma toodangust eemaldanud.

Lisaks ei kasutata enamus laiatarbe suuhooldustoodetes esinevaid kahjulike aineid, nagu:

SLS (Sodium Lauryl Sulphate) – ehk vahuaine, mis on nahka ärritav, imendub läbi naha -ja limaskesta ning ladestub organismi pikaks ajaks (ei välju organismist kergesti). Võib kahjustada südantmaksa, aju,  põhjustada kurguärritust ja köha (“kuiv kurk”), peavaluiiveldust ja oksendamist

GLÜTSERIIN – takistab hammaste remineraliseerimist. Geoorganicsi tooted aga soodustavad hammaste remineraliseerimist tänu oma looduslikele mineraalirikastele koostisainetele nagu kaltsium, kaalium, magneesium ja looduslik ränidioksiid

FLUORIID – tuntud kui neurotoksilise toimega kemikaal, mis stimuleerib närvirakke nii tugevalt üle, et need hukkuvad, põhjustades rakke kahjustavat oksüdatiivset stressi jne.

Tootevalikus on:

  • Õlil põhinev suuloputusvahend ehk inglise keeles oil pulling ( iidne ajurveeda meetod ) aitab väljutada mürke kogu organismist.
  • Hambapastad sisaldavad rohkelt mineraalaineid nagu kaltsium, kaalium, magneesium ja ränidioksiid. Meie pastad on valmistatud parima kvaliteediga koostisainetest, mis kõik on orgaanilised ja toidu kvaliteediga ning remineraliseeriva toimega.
  • Hambapulber on mõnusaks alternatiiviks hambapastale, need looduslikud mürgivabad bikarbonaatidega ja aktiivsöega valgendavad pulbrid poleerivad hammaste pinnalt välja plekid ja katu.Täiesti turvaline ja kiiretoimeline retsept on kokku pandud ilma sünteetiliste kemikaalideta.
  • Suuvee tabletid seda looduslikku suuhooldustoodet on lihtne ja mugav kasutada ning kaasa võtta väljasõitudele ja reisile.
  • Hambaharjad on täielikult BIOlagunevad, hambaharja vars on valmistatud bambusest ning harjased on BPA-vabad.
  • Hambaniit on valmistatud jätkusuutlikest koostisainetest nagu bambus ja siid, mis on kaetud looduslike vahadega ning maitsestatud eeterlike õlidega.
  • Elektriline hambahari on oma klassi selge liider hinna ja kvalteedi suhtes.

Geoorganics toodete disaini ning arenduse juures on erilist rõhku pandud just nii tervisele kui ilule ja seda nii pakendi kui sisu puhul. On teada tõsiasi, et just hambad ja hingeõhk on meie visiitkaardid.

Slow valikus olevad Georganics tooted leiad siit.