FRAMED by KARL – unikaalsed puidust prillid

Tead seda tunnet, kui lähed prillipoodi ja ei leia ühtegi raami, mis sobiks Sulle kas disainilt või mõõtudelt? Karl Annus, Framed by Karl’i asutaja ja disainer ning eluaegne prillikandja teab. Seetõttu otsustas ta 2010. aastal lahendada selle probleemi geniaalselt lihtsal moel: ta alustas puidust rätsep-prillide valmistamisega.

Karli looming on hea materjalitunnetuse, käsitöötehnoloogiate tundmise ning lihtsa vormikeele kombinatsioon. Prilliraamid on kujundatud inspireerituna pigem ajatust disainist kui hooajalistest moetrendidest.

Materjalivalik on kooskõlas Karli jätkusuutlikku tarbimist austava maailmavaatega. Prilliraamide valmistamisel kasutatakse erinevaid naturaalseid väärispuite ning toomaks esile materjali loomulikku ilu, ei ole viimistlemisel puitu toonitud ega peitsitud.

Karli puidust prilliraamid on nii silmapaistev aksessuaar kui ka funktsionaalne tarbeese, mis on mõeldud igapäevaseks kandmiseks ja nautimiseks.

Karl’i raamid said tunnustuse 2012. aasta Eesti disainiauhindadel ja 2013 aasta London Fashion Showcase uue talendi auhinna.

„Prillikandjad teavad, milline piin on leida prilliraame, mis oleksid kauni disainiga ja istuksid hästi. Meie prillid valmivad eritellimusel käsitööna, et ideaalse prillipaari leiaksid ka eriliste vajaduste ja mõõtudega inimesed,” räägib Karl Annus, Framed by Karl asutaja ja disainer.

„Lisaks on sel moel prillitootmine jätkusuutlik ja keskkonnasõbralik. Me ei tooda raame lattu seisma ja kui Framed by Karl prilliraam peale aastatepikkust kandmist peakski prügimäele rändama, laguneb puit, erinevalt plastikust, kiiresti ega jää ookeanidesse hulpima,” viitab Annus ka ettevõtte väärtushinnangutele.

Framed by Karl prillid valmivad käsitööna Tallinnas Telliskivi tänaval. Kollektsioonis on 9 erinevat mudelit, millest kõik on saadaval 7 puidust ning 6 eri suuruses – selleks, et igaüks leiaks endale ideaalselt istuva prillipaari.

Seoses Slow poe sulgemisega Tartus, ei ole WÖÖ enam meie valikus.