ELLEN RICHARD – suund minimalistlikuma elustiili poole

Ellen Richard on disaineri esivanematest inspireeritud kaubamärk, mis lähtub põhimõttest, et vähem on rohkem. Tooted on naturaalsetest kangastest ning toodetud kohalike Eesti tootjate poolt.

Kollektsioon on põhjamaiselt lihtne ja praktiline, samas pisut ootamatu ja julge. Disainis on ammutatud inspiratsiooni puhaste vormidega arhitektuurist, loodusest ja meestemoest.

Tooted on osaliselt oma vormilt mittestandardsed – näiteks küljed erineva pikkusega. Mõnele esemele on antud multifunktsionaalsus kanda toodet mitmeti – kas varrukatega või ilma, et klient saaks vastavalt meeleolule riietuda ning et üks ese pakuks mitut kandmisvõimalust.

Kollektsioon on väikese tiraažiga, koosnedes elementaarsetest praktilistest esemetest, mida on võimalik omavahel kombineerida või eraldi kanda nii vaba aja rõivana kui ka glamuursemate aksessuaaridega, nagu vöö või kontsad. Valikus on šikid mustad, valged ja hallid toonid.

Looduslikud materjalid

Ellen Richardi looja peab lisaks heale läbimõeldud disainile väga oluliseks kasutada ainult looduslikke materjale, mis on keskkonnasõbralikud ja meie organismile ohutud.

Kõik tooted on eestimaine fairtrade  valmistatud oma ala meistrite poolt, kes on saanud oma töö eest väärilist tasu. Valgevenest pärit linastel kangastel on ÖKO-Tex sertifikaadid ja kõik tootmisjäägid on plaanis taaskasutada.

Disainerist

Minimalistiku elustiili soosimise poole püüdleva kaubamärgi taga on disainer Kristi Pärn, kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia moedisaini eriala. Soov luua oma bränd, mis propageerib tarbimise vähendamist, naturaalsete kangaste kasutamist ning vanade asjade ühendamist uue ja kaasaegsega, on olnud disaineri ammune unistus.

*Ellen Richard’i ei ole hetkel Slow valikus. Oli varem ja võibolla tuleb taas 🙂