DR. BRONNER – tooted, mis aitavad muuta maailma paremaks kohaks!

Dr. Bronner´s on rohkem kui 160 aastane firma ja maailmas eelkõige tuntud ka kui “võitlev seebifirma”. Igal aastal annetavad nad miljoneid dollareid sotsiaalse võrdsuse, loomade õiglase kohtlemise, kanepi tööstusliku kasvatamise legaliseerimise, GMO-vaba toidu ja kosmeetika, õiglase kaubanduse jm. valdkondade heaks. Olenevalt aastast on firma annetanud ära isegi kuni 70% oma puhaskasumist!

Dr. Bronner´s missioon, selgitamaks inimestele, kuidas seep võib muuta maailma, algas rohkem kui 70 aastat tagasi. Ajal, mil ülistati kemikaale, olid Emanuel Bronneri seebid eeskujuks, kuidas säilitada ja kaitsta looduse tasakaalu.

Kuna toodetes ei kasutata mitte mingisugust keemiat (ei parabeene, vahuaineid, mitte midagi!), sobivad need ka allergikutele ja vastsündinutele.

Aus ja läbipaistev 

Ei mingeid trikke! Kõik, mida kannad oma nahale, läheb ka sinu organismi. Turul on väga palju kosmeetikatoodete tootjaid, kes teadlikult eksitavad tarbijaid terminitega “naturaalne”, “looduslik”, “orgaaniline” jne., soovides jätta oma kaubast puhatama mulje kui see tegelikult on.

Ei ole just palju kasu orgaanilisest või looduslikust taimeõlist, kui seda leidub tootes vaid 0,1% ning ülejäänu moodustavad naftal baseeruvad koostisained, mis ummistavad poore ja võivad tekitada tõsiseid nahahädasid ning haiguseid.

Ole eriti ettevaatlik beebidele ja lastele mõeldud toodetega. Tihtipeale sisaldavad need samasuguseid keemilisi koostisaineid nagu täiskasvanutele mõeldud kosmeetika. Loe näiteks “pisaravaba” kosmeetika kohta SIIT. 

Kuidas olla kindel,  et valitud kosmeetikatoode on puhas ja keemiavaba? Seda tõestavad mitmesugused sertifikaadid, mis tõestavad tooraine puhtust ja eetilist päritolu. Sh. BDIH; NaTrue, Vegan Society, NON-GMO, Fair For Life. Kõik tooted vastavad lisaks veel USDA Organic sertifikaadile, mida antakse ka näiteks orgaanilisele toidule, aga kuna vedel- ja tükiseepides on sees ka rohkesti vett (mida orgaaniliseks aineks ei loeta), siis ei oleks aus USDA sertifikaati seepidel kasutada. Küll on see aga teistel Dr. Bronner´s toodetel välja toodud.

Dr. Bronner´s tooted sisaldavad 55-90% ulatuses õiglasest kaubandusest pärit toorainet (olenevalt tootest). Lisaks on firma asutanud oma enda palmiõli kasvanduse (et mitte kahjustada primaatide elukeskkonda ja looduse mitmekesisust) ja kookosõli kasvanduse (tänapäeval maailma suurim orgaanilise kookosõli tootja). Dr. Bronner´s on maailmale tõestanud, et absoluutselt kõike on võimalik toota eetiliselt, kui seda vaid piisavalt tahta. Firma eesmärk on viia õiglasest kaubandusest pärit tooraine % oma toodetes vähemalt 90%-ni.

Kõik Dr. Bronner´s pakendid on ümbertöödeldud plastikust ja paberist. Firma üheks eesmärgiks on seeläbi vähendada maailmas äravistaud pakkematerjalide hulka.

Kindlasti tasub meeles hoida, et kuna seebid on kontsentreeritud, siis on tegemist äärmiselt ökonoomsete toodetega.

Lühidalt öeldes:

  • Nr 1 naturaalne seep USA-s, Koreas ja Jaapanis
  • 160 aastat kogemust ja traditsioone
  • 100% biolagunev ja taimne koostis, vegan
  • tehtud sertifitseeritud orgaanilistest ja õiglasest kaubandusest pärit toorainest
  • multifunktsionaalne – 18 erinevat kasutusvõimalust
  • ei mingeid sünteetilisi vahu-, säilitus- ega paksendusaineid
  • 100% ümbertöödeldud pakendid

Bronneri seepide 18 kasutusvõimalust

Keha – vala sorts seepi dušisvammile ja pese üle keha. Või kasuta tükiseepi. Mõlmal juhul saad nautida rikkaliku siidist vahtu ja imeliselt puhast nahka.

Nägu – vala 3-4 tilka niiskele peopesale, aja vahtu ja kanna näole. Võid ka lahjendada 1 osa seepi, 4 osa vett eraldi pudelis.

Käed – vala 3-4 tilka niiskele peopesale ja aja vahtu. Võid ka lahjendada 1 osa seepi, 4 osa vett eraldi pudelis.

Reisišampoon – eriti mugav kasutada reisil, et mitte võtta kaasa lisatoodet. Pese juukseid nagu tavaliselt ja loputa. Kasuta kindlasti palsamit. Loe rohkem juustepesu kohta SIIT

Pesu pesemine – 1/4 tassitäit seepi pealtlaetavate masinate puhul (1/8 eestlaetavate korral). Kogus sõltub vee karedusest. Piisavalt õrn siidpesu ja villa puhul.

Jalavann – vala 15 ml seepi veega täietud kaussi ja lõdvestu. Piparmündiseep sobib lõhenenud kandade korral, teepuuõliga seep jalaseene korral.

Lemmikloomade pesemine – kanna eelnevalt käte vahel vahule aetud seep looma niiskele karvkattele. Seebi kogus sõltub lemmiklooma suurusest ja karvkattest. Kasuta lõhnatut seepi või teepuuõliga versiooni kirpude/täide vastu. Kassidele ainult lõhnatu seep! Hoia silmadest eemale!

Beebide pesemine – vala sorts Baby-Mild lõhnatut seepi dušisvammile ja pese õrnalt lapse nahk. Hoia silmadest eemale!

Puuviljade pesemine – 1 sorts seepi kausitäie vee hulka. Pese puuviljad ja loputa. Lõhnatu Baby Unscented on selleks parim.

Taimekahjurite tõrje – 1 teelusikatäis seepi 750 ml veepudeli kohta. Pihusta taimedele. Kasuta lavendliseepi.

Suuloputusvahend – vala 1-2 tilka Peppermint piparmündiseepi 1/2 klaasi vee hulka ja loputa suu.

Pleki-eemaldaja – vala 1-2 tilka seepi plekile, hõõru õrnalt ja loputa, kuni plekk on kadunud.

Auruvann – naha puhastamiseks ja hingamisteede avamiseks vala 1 tl piparmündiseepi kaussi, aseta nägu kausi kohale, kata pea rätikuga ja hinga!

Hambapasta – vala 3 tilka niiskele hambaharjale. Jah, see maitseb nagu seep! Parimad selleks on piparmünt ja eukalüpt, aga ka lõhnatu seep.

Vannitoonik – vala korgitäis seepi vannivette. Ei vahuta, aga puhastab.

Nõudepesuvahend – lahjenda seepi veega suhtes 1 osa seepi, 8 osa vett. Aga võid kasutada ka lahjendamata – vala paar tilka niiskele svammile. Citrus-Orange on köögis eriti mõnus.

Raseerimine – nägu: 10 tilka seepi; kaenlaalused: 5 tilka; jalad: pool teelusikatäit. Aja seeb käte vahel vahtu ja kanna nahale. Katseta kindlasti ka tükiseebiga – suurepärane pehme vaht ja sile tulemus!

Meigipintslite-svammide puhastaja – tee pintsel niiskeks, vala mõned tilgad seepi niiskele käele, keeruta pintslit seebivahus ja loputa jaheda veega. Vajadusel korda. Svammidele on parim tükiseep!

Dr.Bronneri tükiseepide valiku leiad siit.