BYBI – looduslik, vegan ja julmuse vaba ilu

BYBI Beauty on modernne, nooruslik ja luksuslik looduskosmeetika bränd, mille eesmärgiks on pakkuda efektiivsete toimeainetega ökokosmeetikat. Lisaks sellele on see väärtuspõhine kaubamärk, mis tahab tuua muutusi kosmeetikatööstusesse.

Bränd üritab tuua positiivseid muutusi: olgu see tooraine, pakendi või tarnijate kaudu. Kasutatakse vaid 100% looduslikke, vegan ja julmusele vabu koostisosi. Kompromisse ei tehta ei toodete kvaliteedi ega nende valmistamisele – on võimalik luua suurepäraseid nahahooldustooteid, ilma et peaks meie planeedile liiga tegema, lihtsalt pole veel piisavalt palju ettevõtteid, kes sellele mõtleks.

BYBI tähendab By Beauty Insiders. Brändi loojad Elsie ja Dominika on ilu-blogijad ja nahahoolduseksperdid, kes loovad tooteid, mida nad ise sooviks kasutada ja mida seni veel polnud olemas.

Kõik algas Clean Beauty Insiders’ist

Clean Beauty Insiders on platvorm kõikidele loodusliku iluga seonduvale, alates DIY retseptidest kuni tooteülevaadete ja ilutööstuse uudisteni. Elsie ja Dominika alustasid oma tegevust sõna otseses mõttes oma köögis; eksperimenteerides avokaado näomaskide ja kurkumi kehakoorijatega. Sama moodi nagu on läbi aastate on arenenud loojad, muutus ka veebileht ja on nüüdseks kõige rohelise iluga seonduva üks olulisimaid platvorme Ühendkuningriikides.

2017. aasta jaanuaris avaldasid tüdrukud raamatu „Clean Beauty”, 100 naha, keha ja juuste retsepti ning käivitasid BYBI kosmeetikabrändi 2017. aasta veebruaris.

100% looduslik

Bybi kasutab vaid looduslikke tooraineied ja mitte kunagi sünteetilisi koostisosi. “Looduslik” võib olla aga üsna kahtlane sõna. Seda kleebitakse ilutööstuses üsna vabalt kõige külge, kuid tegelikult ei ole mingeid regulatsioone selle kohta, mis tegelikult on looduslik.

Kuna piirid on nii ähmased, selgitab BYBI jaoks mõisteid lahti nende oma keemik Liberty, kes on õppinud kosmeetikatööstuse kohta ning loonud kosmeetikat juba aastaid.

Sertifitseeritud vegan ja julmuse vaba

BYBI nahahooldusvahendites ei ole loomsete kõrvalsaaduste koostisosi ning nii tooted kui nende koostisosi ei ole katsetatud loomade peal.

Kõik BYBI tooted on registreeritud Vegan Society’ga, mille siht on välistada loomade igasugust ärakasutamist ja julma kohtlemist toiduks, rõivasteks või mis tahes muuks otstarbeks.

Lisaks kannavad BYBI tooted Leaping Bunny märki, mis välistab loomade peal toodete testimise.

Kõrvalmärkus: Euroopa liidus on loomkatsed illegaalsed. Asjad muutuvad veidi keerulisemaks, kui brändid müüvad riikidesse, mis nõuavad loomadel katsetamist, nagu nt Hiina. BYBI sellistesse riikidesse ei müü.

High Performance

Kogu BYBI tegevus on eesmärgia luua kvaliteetseid tooteid, mis on ka tegelikult efektiivsed.  Arenevale ärile kohaselt ollakse pidevalt uuenduste otsingul, mis aitaksid luua võimalikult häid tooteid. Mis kasu on keskkonnasõbralikest toodetest, kui nende kasutamine ei annaks parimat võimalikku tulemust?

 

Keskkonnasõbralik

BYBI läheneb kõikidele oma ettevõtte tegemistele keskkonnasäästliku nurga alt.

Ilutööstusel on tõsiselt halvad tavad: plastiku massiline tootmine, kehvasti toodetud koostisosad Kagu-Aasia halvast töökeskkonnast, hiiglaslik süsiniku jalajälg. BYBI loojad usuvad, et väikesed kaubamärgid, kes suudavad kiiresti kohaneda, annavad lootust parema tuleviku jaoks.

Pakendite osas panustab BYBI keskkonnahoidu kasutades:

  • Suhkruroost valmistatud bioplastist tuube. Need on nii ümbertöödeldavad kui ka tööstuslikult kompostitavad. Soovitame muidugi ümbertöötlemist, et vältida uue materjali loomist.
  • Klaaspudeleid. Võimaluse korral kasutatakse klaasi, mis on lõputult ümbertöödeldav. Toote sildid trükitakse otse klaasile, et lihtsustada prügi sorteerimist.

BYBI ei ole 100% plastikuvaba, sest on mõningaid asju (nt pumbad), millele ei ole veel head plastikuvaba alternatiivi. Kindel võid aga olla, et kasutatakse komponente, mis sisaldavad võimalikult vähe plastikut, on transpordil läbinud võimalikult väikesed vahemaad ning mis on ümbertöödeldavad.

Vaata BYBI tooteid siin.