BONOBO – Eesti väekatest taimedest

Bonobo missioon on pakkuda naturaalset, puhast ja võimalikult kodumaist looduskosmeetikat. Bonobos väärtustatakse puhast toorainet, Eesti väekaid taimi ning enda sisemist rahulolu, säilitades kooskõla loodusega.

Bonobo on ise tehtud. Loodusest taimede korjamine, nende hoolikas töötlemine ja pakendamine on kõik võrdväärselt olulised sammud, et inimesteni tuua tõeliselt puhta ja eluterve kosmeetikavalik.

Tooted on inspiratsiooni saanud ürgsetest stiihiatest. Tulemuseks on värske ja maagiline looduskosmeetika naisele, kes väärtustab tervist, naturaalsust ning sõbralikku suhet oma kehaga. Bonobo toodetes seguneb kristallselge allikavesi käsitsi korjatud taimedega. Kogu valmimisprotsessi juures on pidevalt viibinud asjatundlik pilk.

Bonobo toodetes on osake ürgsest, müstilisest ja salapärasest metsast.

Osake inimtegevusest puutumata neitsilikust loodusest, millest tilgakese leiab igast tootest. Neid võid kasutada rahulolus ja teadmises, et oled oma keha eest hoolitsenud kõige värskemal ja tervislikumal moel.

Bränd sai alguse aastal 2014, kui selle loojal Kristil tekkis isiklik vajadus leida võimalikult puhtad ja looduslikud kosmeetikatooted. Peale esiklapse sündi muutus ta nahk eriti tundlikuks, mis viis lõpuks soovini valmistada ise kreeme, mille koostisosad on täpselt teada ja mille suhtes saab teha teadlikke valikuid.

Et loodusega ühenduses olemine on Kristile südamelähedane teema, siis tekkis mõte ühendada kreemid eesti looduses kasvavate taimedega. See ideevälgatus viis ta õppima metsamoor Irje Karjuse juurde. Seda valdkonda tundma õppides tekkis kindel teadmine, et Bonobo ja eesti taimed hakkavad koostööd tegema.

Tasapisi leidsid kreemid oma tee kingituste näol tuttavateni, kes olid vaimustuses. Nende positiivne vastukaja andis jõudu ja motivatsiooni ettevõtmisega edasi liikuda. Irje juures õppides tuli kampa Piia Kärssin, kes valmistab Bonobole imetabaseid enda korjatud taimede ja allikavee baasil näoveesid. Vahva Sophie Dragunevits on mõnusa hipiliku olemisega neiu, kelle eriliselt pehmed ja keha paitavad kehavõided on nüüd samuti Bonobo tootevalikus.

Bonobo nimi on pärit Aafrikast, kus pesitsevad sellenimelised ahvid. Nad on üks väheseid loomaliike, kes elab armastuse ja harmoonia printsiibist lähtuvalt. Nad arutavad konflikte oma kommuunis ja püüavad alati leida lahenduse, mis sobiks kõigile osapooltele. Bonobo nimelised ahvid on kusjuures lähim loomaliik inimesele. Siit ka tõdemus, et ka inimese ürgolemus on armastuse ja harmoonia printsiibist lähtuv.

Ainus loom, kes on kogu protsessi juurde ninapidi sattunud, on Kristi kass, kes katsetuse faasis käis aeg-ajalt piilumas, mis teoksil on. Bonobo plaanid ja unistused on suured. Suur on ka soov kasutada eesti looduses leiduvaid väekaid taimi Bonobo tegemistes järjest enam. ­

Bonobo tootevaliku leiad siit.