AUGUST – sooja nimega skandinaavia disain

August on rõivabränd milles ühinevad looduslikud kangad ning innovaatiline rõivadisain. Mugavuse, praktilisuse ning stiili vaheline harmoonia on Augusti disainiprotsessi tugikontseptsiooniks.

Lõigete puhtad jooned ning vaikne väljendusrohkus värvipaletis vormivad Augusti kollektsioone sobima kõigile, kes hindavad elegantseid rõivaid kui ka jätkusuutlikku mõtteviisi moedisainis. GOTS-setrtifikaadiga kangavabrikud ning jätkusuutliku kanga messid on produktsiooni lahutamatuks osaks.

Augusti rõivad lähtuvad slow-fashion põhimõttest, mis hõlmab endas ideed disainida ja toota kvaliteetseid rõivaid nii stiili kui vastupidavuse mõttes.

See julgustab aeglasemat tootmistsüklit, väärilist palka inimestele, kes rõivaste tootmisprotsessist osa võtavad, kanga koomistest viimaste viimistlusteni.

Augusti loojaks on eestlannast rõivadisainer Äli Kargoja, kes omandas moedisaini alase hariduse Pariisis Studio Berçot moekoolis. Pärast kogemust Nicolas Andreas Taralise (Pariis) ning Maison Martin Margiela (New York) ateljeedes naasis Äli 2014. aasta märtsis kodumaale, et viia ellu oma visioon kaunist rõivadisainist  luua rõivaid, mis rõhutaksid kandja olemust ning ei varjuta seda.

Inspiratsiooni ammutab Äli kõigest enda ümber, sh nii inimestest, loodusest, kaunist muusikast ja kunstist. Kitsamas mõttes askeetlikust kunstist ja arhitektuurist – puhastest joontest, jaapanipärastest rõivaelementidest lõigetes, maksimaalsest minimalismist.

Augusti neljanda, 16/17 kevad-suvise kollektsiooni keskmes on praktiliste töörõivaste hõnguga elegantsed siluetid. Isikupära lisavad unikaalsed hoolikalt valitud ning jätkusuutlikkust silmas pidades toodetud kangad – erilised variatsioonid bambuskangast kuni Augustile omase sertifitseeritud orgaanilise puuvillani. Mõeldud on see kollektsioon naistele, kes hindavad maitsekaid ja mugavaid riideid ning kõigile neile, kes peavad jätkusuutlikkust ning orgaanilisi kangaid rõivadisainis lisaväärtuseks.

Kõik Studio August tooted valmivad Eestis.

Allikad: Studio August ja Häppening

Seoses Slow poe sulgemisega Tartus, ei ole WÖÖ enam meie valikus.