ARRO DESIGN – huntidele, mitte daamidele

Aeglane mood ja skandinaavialik disain siitsamast Lõuna-Eestist. ARRO on naisteriiete bränd, mis keskendub minimalismile nii disainis kui mentaliteedis.

ARRO sai alguse ettevõtluse ja moemaailma mõistes üsna ebatavalisel eesmärgil – teha riideid, mida saaks kanda kaua, palju ja lõpuni. Eesmärgiks on vastutustundlik disain, puhtad kangad, kvaliteetsed ja stiilsed tooted. Sellised, mis saaksid kandja lemmikuks, mida oleks lihtne kanda ja selga unustada.

Brändi looja ja ettevõtte juht Anneli Arro on õppinud tekstiili ja omandanud rätsep-stilisti ameti. Mõlemad erialad õpetasid hindama kvaliteedile ja kestlikkusele suunatud kangaid ja rõivadisaini. Teades, palju tööd ja ressurssi läheb kanga tootmiseks ning iga eseme valmimiseks, pole enam võimalust teha kergemeelseid valikuid. Armastus naturaalsete ja mõnusate kangaste vastu ühines üha minimalistlikuma stiili ning vastutustundliku tarbimise põhimõtetega, ning Tartu Loomejanduskeskuse inkubatsiooniprogrammiga liitudes polnud vaja pikalt mõelda – ettevõte hakkab tootma keskkonnasõbralikest kangastest naisterõivaid. Praegu on valikus laiad ja mugavad särgid ning särkkleidid: skandinaavialik disain kohaliku teostusega.

Kõik tooted disainitakse ja õmmeldakse valmis Lõuna-Eestis. Kangastel on GOTS sertifikaat, see tagab kiu päritolu mahepõllumajandusest, ning tarneahela ökoloogilisuse. Väike kohalik tootmine on paindlik ning ei kuluta asjatult ressursse ja kangast.

 

Ainuke lapstööjõud, mida esemete tootmisel kasutatakse, on disaineri väike poeg, kes põrandalt aeg-ajalt mõne nööpnõela ulatab.

 

Kord aastas valmib väikesearvuline kollektsioon, mis on inspireeritud kapselgarderoobi ideest. Selle idee kohaselt vajame vaid teatud hulga omavahel lihtsalt ja hästi kombineeritavaid esemeid. Just selliseid esemeid ARRO design särkide ja särkkleitide näol pakubki. Mõnusad hingavad ja nahasõbralikud kangad  koos meestemoest inspireeritud avarate kehasilitavate lõigete ja tegumoodidega on loodud kandja, mitte moe teenimiseks. Brändi looja jaoks on tähtsal kohal teadlik ja vastutustundlik tarbimine, seda nii disaineri kui lõpptarbija poolt. Hoolikalt valitud GOTS sertifikaadiga puuvillasestest kangastest valmivad kohalikult tooted, mille eesmärk on oma kandja pikaajaline teenimine.

Tootetutvustused räägivad tihti mõne huvitava ja ägeda naise loo, näidates, et minimalism pole vaid malbetele ja kalbetele, vaid vahel  võib minimalism olla uus punk. Igaühe ringkonnas on huvitavate erialadega või hobidega uskumatult huvitavaid ja ilusaid naisi, kelle eripära inspireerib. ARRO julgeb ja tahab näidata, et naised on erinevad, ja igaühel on oma lugu. Me ei tea kunagi, kui huvitavaid elukaid meile nende valgete särkide sisse varjunult vastu jalutab. Nagu ütleb ARRO designi moto: clothes for Wolves, not Ladies.

Arro ei ole hetkel Slow valikus. See võib aga taas muutuda 🙂