WELTFREUND – (maailma)sõbrapaelad

Seiklus nimega Weltfreund sai alguse austerlase Alexander Zuzzi kuuenädalasest reisist läbi imelise Indoneesia saartemaailma.

Jumalate saarel Balil tutvus Alexander kahe noore käsitöölise Levina ja Jonniga, kes valmistasid oma pisikeses töökojas värvikirevaid käepaelu. Selliseid, mis ilmselt ka meie kodumaal kõigil mingil hetkel sõpruse märgina käe ümber olid.

Austriasse tagasi jõudmise järel ei saanud Alexander aga peast enam pilte ökoloogilisest probleemidest, mis talle reisi jooksul silma torkasid. Borneos nägi ta õlipalmide kasvanduste rajamise tagajärjel aina kiiremat vihmametsa hävingut. Ta külastas Tanjung Puting rahvusparki, kus elavad oma loodusliku elupaiga kaotanud orangutanid ja sukeldus vetes, mille põhjad olid täis plastpudeleid ja kilekotte.

Otsides viisi, kuidas anda oma panus probleemide lahendamiseks, meenusid talle Levi ja Jonni.

Miks mitte müüa käsitööliste loomingut ja annetada tuludest osa heategevustele, mis aitavad teha maailma paremaks?

See võimaldaks luua häid töökohti Bali käsitöölistele ja samas toetada heategevusi nii Alexanderi kodumaal kui ka rahvusvahelisel tasandil. Weltfreund’i ehk Maailmasõbra idee oli sündinud.

Brändi nimi esindab kõiki neid häid mõtteid ja heategevusi, mida Weltfreund toetab, aga ka sõprust ja toetust, mida iga selle käepaela kandja maailma vastu väljendab.

WELTFREUND ütleb enda kohta …

…noorus
…abivalmidus
…elurõõm
…festival
…maailmale avatud
…jooga
…puhkusemeeleolu
…aktiivne
…jätkusuutlik
…rand
…värvid
…sõprus

Need mõttd meeldisid ka Slowle, seepärast valisime välja heategevused, mis meid kõige rohkem kõnetasid ja võtsme ka mõned Maailmasõbra käepaelad meile müüki. Et ka Weltfreund ise festivalid kirjeldusse poetas, siis on Heleni kodulinnas toimuv mõnusalt sõbralik Intsikurmu muusikafestival kõige õigem koht, kus käepaelad esmakordselt müüki panna.

Loomasõbrad leiavad valikust käepaelu, mis toetavad tiigreid, orangutane, haisid ja vaalasid hoidvaid organisatsioone. Toetada saab ka võitlust AIDSi, ebola ja ookeani plastiku vastu. Kodumaistest organisatsioonidest saab toetada vegan seltsi ja LGBT ühingut.

Väikese käepale juurde käib 1€ ja punutud versiooni juurde 3€ toetus. Olenemata heategevusest või paela suurusest on ost ka toetuseks Bali käsitöölistele.

Esmalt on käepaelad saadaval Intsikurmus, peale seda meie esinduspoes ja varsti ka veebis.