Vorm, vormikuub, munder, univorm?

“Eiii, hull oled peast või, ma kandsin seda juba eile!” paanitsesin ma, kui ema pakkus, et võiksin sama pluusi kooli selga panna mis eelmisel päeval.

Küll kooliaeg oli ikka raske. Lisaks teistele väljamõeldud probleemidele muretsesin ma liiga palju, mida selga panna. Kuid lõppude lõpuks, kas kedagi väga huvitas, mis sul seljas oli? Isegi narrijad, nad panevad ju pigem tähele, kas riided on määrdunud või katkised.

Aga vähemalt on mõnest kooliea traumast üle saadud ja julgelt võib vaadata uute trendide poole. Kuskil aasta tagasi lugesin ma Matilda Khal’i artiklit teemal töömunder või univorm, aga seda üldse mitte sõjaväe või kokatöö kontekstis.

Artikkel lühidalt kokku võttes räägib sellest, kuidas loovjuhina töötaval Matildal sai üks päev kõrini valida riideid tööpäeva hommikul. Et elu lihtsamaks teha, leidis ta komplekti, mis on lihtne, aga samas tööle sobilik ja ostis seda sama komplekti mitu varianti (15 särki ja mõned paarid pükse kui täpsem olla). Sama outfit’i on ta nüüdseks kandnud üle kolme aasta ja on oma eluga rahul.

Geniaalselt lihtne idee, vaimustusid mitmed väljaanded artiklit kajastades. Idee ei ole muidugi ainulaadne, seda tõdeb Matilda isegi. Teame ju kõik näiteks Karl Lagerfeldi üleni mustas ja kõrge valge kraega ning Diane von Furstenbergi oma hõlmikkleitidega, Hillary Clinton ja Angela Merkel oma lõpututes värvivariatsioonides pükskostüümidega, Janelle Monae nagu selga valatud mustvalged smokinge. Need inimesed on mõne riideeseme nii enda omaks teinud, et saan jälle silmi pööritada, kui musta turtleneck’i mu seljas nimetab keegi Steve Jobsilt rõiva laenamiseks.

Kui oled otsustanud, et ehk sobib sullegi töömundri mõte, on paar head ideed, mille abil just õige leida.

  • Mõtle, missuguses riietuses tunned sa ennast kõige vingemana. Võib-olla mitte sama vingelt kui Rihanna, aga midagi töösobilikku. Paar pükse, mis teevad jalad ilusalt sihvakaks? Või särk, mis istub iga kord nii hästi et ise ka ei usu? Kõige lahedamad riided garderoobist on tavaliselt ka need, mis kõige paremini istuvad, pane ka seda tähele.
  • Missuguseid esemeid on sul garderoobis kõige rohkem? Mul näiteks oli vahepeal teksasärgivaimustus koos teiste eest nööbitvate pluusidega. See osutus ka väga heaks töörõivastuseks, piisavalt viisakas ja samas liikuvaks tööks väga mugav. Kui triiksärgid/eest nööbitavad särgid üldiselt meeldivad, pean seda kõige lihtsamaks valikuks töömundrile alustala panemiseks.
  • Milliseid aksessuaare fännad sa kõige rohkem? Kui baasrõivastus on juba olemas, olgu see särk ja seelik, jakk ja püks või muud, on ülilihtne seda vürtistada lisanditega, mida sul nii kui nii palju on. Et ikka igavust vältida. On sul kapitäis lahedaid kingi või kausside viisi ehteid? Just need lähevadki kaubaks!

Kindlasti ei ole see rõivastumisviis kõigile, aga kui sa tunned, et ei vaja iga päev erinevat hilpu enda seljas ja ehk võiks vähendada riidevalimisaega (ja pikendada selle võrra uneaega) hommikul, siis miks mitte? Munder ei tähenda, et peaks sama asja iga päev kandma. Pidupäevadel ja sõbraga kohvile minnes on seda enam hea meel midagi teistsugust garderoobist välja valida, kui tööpäevadel näiteks kanda üht neutraalset komplekti. Hei, ja mis kõige parem, pesu pesemine ka ju nõnda kergem 🙂

Hakkas huvitama? Loe lisaks ka veel siit, siit ja siit.

*Meie lemmikbrändid pluus-kampsun-püksid univormi koostamiseks leiad siit ja muidugi puudu meil ka töösõbralike kleitide valik.