TUUL – kodumaine kosmeetika meestele

Statistikaameti andemetel on Eestis alati olnud naisi rohkem kui mehi. Sama kehtib ka jaekaubanduse kosmeetikatoodete valikule, kus naistele mõeldud ilu ja hooldus on võidukas ülekaalus. Eesti mees ja meestekosmeetika on niisiis haruldased. Seda toredam on Slow valikus tutvustada kodumaist ja keskkonnasõbralikku meeste naha- ja karvahooldusbrändi Tuul. Loodud Tallinna powerduo Kädi ja Kaarli poolt. Lähemalt nende oma sõnadega.

Kuidas Tuul alguse sai? 

Tuul sai alguse vajadusest teha endale meelepäraste aroomidega ja loodusest pärit keemiavabade toorainetega ilutooteid, mille mõjust ja ideest vaimustusid ka meie lähikondsed.

Kuidas Tuul endale nime sai? 

Loodus ja looduse pakutav on sügavat austamist väärt, sestap olime kindlad, et brändi nimi peab otseselt olema loodusega seotud ja pakkuma tunnetuslikku emotsiooni. Elame mereäärses linnas Tallinnas ja tuul on meie kõigi jaoks erilisel kohal, kui vaid oskame märgata. Tuule abil on võimalik merd seilata või õhupalliga lennata, tuul kujundab maastiku pinnavorme, kannab laiali paljude taimede seemneid ja tuuleenergia on puhas, taastuv alternatiiv fossiilkütustele.

Tuul on silmale nähtamatu ja käega katsumatu, aga ometi nii oluline tegur meie igapäevaelus.

Isiklikul tasandil on sama oluline, aga silmale nähtav ning käega katsutav see, kuidas me enda eest hoolt kanname – mida näkku määrime, suhu pistame ja kuidas mõtleme. Kõik on omavahel seotud. Brändi nimi Tuul esindab väärtusi, mida hindame.

Millised on Tuule tooted?

Tuule tootevalikusse kuuluvad täna näoveed, habemeõlid ja tahke šampoon, mis on valmistatud omavahel looduslikke baasaineid ja hoolikalt valitud eeterlikke õlisid kombineerides. Kõikide baasainete (nt. sheavõi, argaaniaõli ) ja eeterlike õlide puhul (nt. seeder, ylang-ylang, ouud) proovime jõuda algallikani ehk olla teadlikud sellest, kust, kuidas ja kelle töö tulemusena on taimest või puust saanud meile vajalik tooraine. Näiteks sheavõi on pärit Kongo külast Põhja-Ghanas ja seda valmistavad shea- puu ehk karité pähklitest sama küla naised. See on traditsiooniline oskus, mida antakse edasi emalt tütrele ja mille valmistamisega aafrika naised endale põllupidamise kõrvalt lisasissetulekut teenivad.

Miks peaksid mehed kasutama habemeõli või näovett? 

Kõige rohkem on selgitust vajanud näovesi. Mehed ei ole üldiselt suuremad kreemitajad, aga meeste näonahk vajab samasugust hoolitsust nagu naiste oma! Tuule näoveed sisaldavad looduslikku niisutajat taimset glütseriini, mis annab päevaks selle vajaliku niisutuskihi. Habemeõli on mõeldud meestele, kellel on vähemalt paarisentimeetrine habe (mitte segamini ajada aftershave’iga). Kõik Tuule habemeõlid sisaldavad lisaks hoolikalt valitud eeterlikele õlidele looduslikke baasaineid, mis panevad karva läikima, muudavad naha pehmeks ja takistavad karvade sissekasvamist.

Milline mees inspireerib Tuult? 

Mees, kes mõtleb pärituult ja oskab nautida hetkes olemist, ametinimetusest ja vanusest olenemata. Tuul on päris inimesele, kes inspireerib, teab, märkab, hoolib ja armastab. Seda illustreerivad hästi Tuule modellid.

Kirjeldage Tuult kolme sõnaga.

Tuul on puhas, naturaalne ja päris.

  • Lisaks loe Tuule tegemistest siit ja Slow poes olevaid tooteid vaata siit.