DISAINISTUUDIO MUNA – siiditrükis metsloomad

Disainistuudio Muna on väike Eesti ettevõte, mille peamiseks tegevusalaks on siiditrüki tehnika abil huvitavamaks muudetud riideesemete ja sisustuselementide loomine. Brändi eesmärgiks on luua tooteid, mida ostes võid tunda, et kuulud väikesesse ning eksklusiivsesse Eesti disaini armastajate klubisse. Muna jaoks on olulisteks väärtusteks tootmisprotsessi keskkonnasõbralikkus, toodete naha ja inimsõbralikkus ning side toote disaineri ja selle tarbija vahel.

Muna rõivad on põhjamaiselt minimalistliku disainiga ja sooneutraalsete värvitoonidega, mida on vürtsitatud humoorikate piltidega. Riietele on käsitööna siiditrükis kantud vee baasil värvidega naljakad Eesti metsloomad ja nende jalajäljed. Kuna iga käsitsi trükk on õige pisut isemoodi, siis on kõik Muna riided ainulaadsed. Muna rõivad on tehtud loodus- ja nahasõbralikest kiududest.

Brändi jaoks on oluline väärtustada keskkonda ja kohelda kõiki oma tarneahelas osalevaid inimesi õiglaselt. Seetõttu tehakse koostööd brändiga Stanley & Stella, kes on särkide toorikute tootja. Stanley & Stella on FairWear Foundation’i liige, mis kindlustab, et särkide valmistajad töötavad heades tingimustes ning saavad õiglast palka.

Muna kujundina sümboliseerib elu kandvat täiuslikkust. Muna sümbol esindab endas parimat nii vormi, funktsiooni kui ka sisu kontektis. Neid väärtusi järgime ka Muna toodete disaini ja materjali valikul.

Mõnusad Muna jänesesärgid on valmistatud orgaanilisest GOTS sertifikaadiga puuvillasest kangast. Orgaaniline puuvill on loodussõbralik kiud, mille kasvatamisel ja töötlemisel ei ole kasutatud kemikaale. Seega ei kahjusta orgaaniline puuvill keskkonda ega põhjusta allergilisi reaktsioone. Orgaaniline puuvill on väga nahasõbralik, kuna ta imab hästi niiskust, on pehme ja laseb nahal hingata.

MUNA 100% linasest t-särgid on eriti mõnusad, kuna tunduvad seljas jahedana, võimaldades end ka palava ilma korral hästi
tunda. Linane materjal võimaldab nahal hingata, see on vastupidav erinevate bakterite ja mikroorganismide suhtes ning ei
tekita allergilisi reaktsioone ega staatilist elektrit.

 

Disainistuudio Muna lõbusas siiditrükis naiste- ja meeste linased ja orgaanilisest puuvillast valmistatud t-särgid on saadaval nii Slow veebipoes kui Aparaaditehase esinduspoes.